Znamy zwycięzcę polskiego przystanku oraz reprezentantów Polski, w kolejnym etapie konkursu Gelato Festival World Masters.
Sześciu mistrzów lodziarstwa, spośród startujących w tegorocznym konkursie Gelato Festival zakwalifikowało się do następnego etapu, rozpoczętego w tym roku Gelato Festival World Masters, którego finał będzie w 2021 r.
Cała szóstka naszych mistrzów gelato, wyłonionych w konkursach: Gelato Festival Challenge Primulator w kwietniu i Gelato Festival Warszawa w czerwcu, będzie reprezentowała Polskę podczas konkursu International Day w 2020 r. we Włoszech
Paweł Bodziacki i Paweł Petrykowaki – smak: Paolo Fruits Chocolate – Gdańsk
Mateusz Olszewski – smak: kremówka – Ząbki
Peter Bertoti – smak: czarna porzeczka – Pruszków
Piotr i Adam Lubocki – smak: chlebowiec z ryżem jaśminowym i jagodą kamczacką – Szczecin
Szymon Musialski – smak: biała czekolada z granatem i pistacjami – Ostrow Wielkopolski
Tomasz Szypuła – smak: Cud miód orzeszki – Baborów
W ramach konkursu Gelato Festival przyznaje, nagrody dla najlepszych producentów lodów, w kilku kategoriach.
Nagrodę Gelato to Go za największą sprzedaż lodów na wynos zdobyła Paulina Salamończyk z Gliwic, oferująca smak Twarożek kokosowy z salsą morelową”.
W konkursie Tonda Challenge organizowanym przez firmę IFI (konkurs polega na przygotowaniu przez lodziarza porcji najbliższej 60 gramom) złotą szpatułkę otrzymał Mateusz Olszewski z Lodziarni PALERMO, z Ząbek, prezentujący smak Kremówka.
Zwycięzcą European Gelato Festival 2018 w Warszawie został smak Chlebowiec z ryżem jaśminowym i jagodą kamczacką stworzony przez mistrzów Piotra i Adama Lubockich, z cukierni Artisan, w Szczecienie.
Innowacyjny, wytrawny smak przypadł do gustu zarówno jury jak i odwiedzającym. Intrygujący smak chlebowca został ostro przełamany gorzko-kwaśną jagodą. Co ciekawe lody są wykonywane bez udziału mleka i jaj, tylko na składnikach roślinnych. Odkryliśmy więc lody wegańskie o unikatowym smaku
Zwycięzca otrzymał złoty medal, zaprojektowany przez znanego artystę z Florencji – Paolo Penco.
Smaki prezentowanych lodów były oceniane przez profesjonalne jury w kategoriach: prezentacja i historia powstawania, smak i konsystencja. Głosy jurorów stanowiły 50% . Drugie 50% to głosy wszystkich gości, odwiedzających festiwal, smakujących lody i wybierających swój ulubiony.
W głosowaniu Jury na pierwszym miejscu znalazł się smak Cud miód orzeszki Tomasza Szypuły z Braborowa, a w oczach, a raczej smakach odwiedzjących Warszawiaków zwyciężyła “Czarna porzeczka” Petera Bertoti.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję Gelato Festival w Warszawie za rok!
Następnie Gelato Festival wyruszy przez ocean do USA, gdzie będzie miał 8 przystanków na wschodnim i zachodnim wybrzeżu.
Gelato Festival 2018 w Warszawie mógł odbyć się dzięki partnerom strategicznym: Carpigiani, Sigep oraz sponsorom: ifi (lider rynku w produkcji profesjonalnych chłodziarek, zamrażarek, pojemników chłodzących do lodów), Mec3 (lider rynku produkujący składniki do lodów rzemieślniczych/gelato) w Polsce złoty sponsor z marką Cookies The Original® , Cartoprint , Hiber , Weker, Zucchero & Co .
Europejski edycje Gelato Festival w wybranych miastach kontynentu (w tym od 2 lat Warszawa) stanowią kolejne etapy selekcji do wielkiego finału Gelato Festival World Masters 2021.
W konkursie finałowym weźmie udział 36 najlepszych na świecie mistrzów gelato, wybranych w setkach konkursów trwających przez 4 lata na 5 kontynentach. Jury profesjonalne oraz smakosze lodów będą oceniać proponowane smaki, aby w finale został wyłoniony najbardziej unikatowy i lubiany smak oraz światowy mistrz gelato.