Na Słowacji rozpoczął się pierwszy etap "odmrażania" gospodarki. Plan znoszenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa został podzielony na 4 etapy. W pierwszym etapie zostaną otwarte punkty gastronomiczne, z zastrzeżeniem możliwości sprzedaży tylko przez okienko.

W następnym etapie mają być otwarte: wszystkie hotele bez dodatkowych usług, atrakcje turystyczne pod gołym niebem, kościoły, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, czy taksówki. Trzeci etap obejmie otwarcie m.in. muzeów, galerii i wystaw, oraz sklepów o powierzchni do 1000 m2 a czwarty ma znieść ograniczenia dotyczące funkcjonowania obiektów noclegowych, do normalnego funkcjonowania zostaną przywrócone m.in. hotelowe restauracje, czy salony spa&wellness, baseny i parki wodne, centra handlowe, oraz imprezy masowe.

Kolejne etapy mają być wdrażane co 2 tygodnie, aczkolwiek tempo to będzie zależało od postępów w ograniczaniu epidemii. Zgodnie z planem, ostatni etap rozluźniania ograniczeń ma zostać wprowadzony w życie w połowie czerwca.

fot. pixabay.com.pl

 

Najpopularniejsze