30 kwietnia w Hotelu Altus w Poznaniu odbędzie się druga edycja konkursu kulinarnego Pogromcy Szparagów organizowanego przez Krajową Radę Gastronomii i Cateringu, Poznańską Spiżarnię Biesiadników Hotel Altus i De’Gustator PR. Zgłoszenia można przesyłać do 10 kwietnia.

30 kwietnia w Hotelu Altus w Poznaniu odbędzie się druga edycja konkursu kulinarnego Pogromcy Szparagów organizowanego przez Krajową Radę Gastronomii i Cateringu, Poznańską Spiżarnię Biesiadników Hotel Altus i De’Gustator PR. Zgłoszenia można przesyłać do 10 kwietnia.

– Szparagi to jeden ze sztandarowych wielkopolskich produktów, dlatego postanowiliśmy zachęcić restauracje w całej Polsce do jego popularyzacji – mówi Juliusz Podolski, pomysłodawca i współorganizator konkursu. – Po wstępnej kwalifikacji do ścisłego finału gotowania przed publicznością zakwalifikuje się 16 drużyn. Tak naprawdę od uczestników zależy, co takiego przygotują ze szparagów, które według największego znawcy tego warzywa prof. Mikołaja Knaflewskiego są dobre na wszystko. Można z nich robić największe przysmaki, które nie tuczą, bo mają w zasadzie zero kalorii, a dodatkowo są bardzo zdrowe, świetnie wpływają na poprawę kondycji, także tej męskiej. W Chinach robi się z nich także nalewki i maści, a u nas coraz popularniejsze stają się desery szparagowe. Po prostu nie można nie kochać szparagów.

Konkurs rozpocznie się o godz. 9.30 i potrwa cały dzień. Kucharze będą przygotowywać dania na oczach widzów. O tym, kto wygra zdecyduje jury, które potrawy oceniać będzie w ciemno, nie widząc, kto je przygotował. W jego skład wchodzą: Agata Wojda, Magdalena Ossowska, Anna Strażyńska, Adam Chrząstowski (przewodniczący), Dominik Narloch, Dominik Brodziak, Maciej Kobylański, Wojciech Wojtkowiak, a także Jolanta Knichalska, Jakub Pindych, Juliusz Podolski.

– Konkurs na ma zadanie promować szparagi, w których słynie Wielkopolska, czyli to, co najbardziej polskie i regionalne zarówno wśród widzów, ale też przede wszystkim wśród restauratorów z całej Polski. Chcemy pokazać, że warto doceniać to, co polskie, regionalne, lokalne i nie trzeba szukać znakomitych produktów poza granicami – dodaje Juliusz Podolski.

Przy okazji konkursu odbędą się też mini targi. Gośćmi specjalnymi będą przedstawiciele Drużyny Szpiku. Każdy będzie mógł wspomóc ich działalność wrzucając pieniądze do puszek lub...jedząc. Będzie można skosztować dań ze szparagów, a opłata trafi do puszki Drużyny Szpiku. Co ważne wystawcy także przekażą część swoich dochodów z tego dnia na rzecz Drużyny.

Pierwszą edycję, która odbyła się w maju 2018 r. wygrali:

W kategorii przystawka:

1. Winestone w Poznaniu Hotel Mercure

2. Prywatka Poznań

3. Egoist Poznań

W kategorii danie główne:

1. IL Padrino Restaurant w Poznaniu

2. Ristorante benePosto we Wrocławiu

3. Prywatka Szczecin

Zgłoszenia można przesyłać do 10 kwietnia. Regulamin i zgłoszenie http://bit.ly/2V5RsZP

Rzecznik prasowy: Elżbieta Podolska, tel. 505 186 404

fot. Jakub Pindych

 

fot jakub pindych 1fot jakub pindych 1fot jakub pindych 1fot jakub pindych 1


Najpopularniejsze