Chcąc funkcjonować w świecie ogarniętym epidemią hotele i inne obiekty noclegowe muszą spełniać warunki bezpieczeństwa sanitarnego. Do kanonu priorytetowych zadań należących do personelu weszło niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych w celu zapobieżenia zakażeniu. W skutecznej dezynfekcji pomagają profesjonalne preparaty o szerokim spektrum działania.

Branża hotelarska dostała „zielone światło” i znów może przyjmować gości. Jednak prowadzenie działalności w nowej rzeczywistości stawia przed operatorami szereg wyzwań, którym niełatwo sprostać. Jednym z nich jest szeroko rozumiana dezynfekcja. Na długiej liście obowiązkowych wytycznych mających zagwarantować bezpieczeństwo znalazły się m.in. konieczność wyposażenia obsługi obiektu w środki do dezynfekcji rąk oraz udostępnienie gościom dozowników z płynem dezynfekującym w kluczowych miejscach, takich jak wejścia na teren obiektu, recepcja, wejście do wind, punktów gastronomicznych oraz wyjście z toalet. 

Niezwykle ważną rolę odgrywa zapewnienie sprzętu i środków oraz monitorowanie codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem dezynfekowania łazienek oraz powierzchni dotykowych, np. wind, poręczy, klamek, włączników światła, uchwytów, blatu recepcyjnego, oparć krzeseł oraz sprzętów hotelowych udostępnianych gościom, np. rower, kajak.
Dokładna dezynfekcja jest w tym momencie kluczowa w walce z rozprzestrzenianiem się niewidzialnego wroga. W wytycznych Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób podkreślono, że ze względu na potencjalne przetrwanie wirusa w środowisku przez kilka dni, pomieszczenia i obszary potencjalnie zanieczyszczone SARS-CoV-2 należy oczyścić przed ich ponownym użyciem, stosując produkty zawierające środki przeciwdrobnoustrojowe, o których wiadomo, że są skuteczne przeciwko koronawirusom.

Jednym z polecanych środków jest bezaldehydowy Clinex DEZOFast, którego doskonałe właściwości bakteriobójcze i szerokie spektrum działania przeciwko bakteriom, drożdżom, grzybom, sporom oraz wirusom, w tym również z rodziny koronawirusów gwarantują bezpieczeństwo.

Jako produkt czyszczący i silnie dezynfekujący, pozwala zarówno usunąć zanieczyszczenia, jak również skutecznie odkazić powierzchnię, przez co przyczynia się do optymalizacji tak ważnych w tej chwili kosztów. Ważną zaletą jest możliwość używania preparatu w wielu różnych miejscach, również mających kontakt z żywnością.

Dzięki innowacyjnej recepturze można go bezpiecznie stosować nie tylko na powierzchniach odpornych na działanie alkoholu, ale również pozostałych, nie ryzykując uszkodzenia czy spowodowania korozji materiału. Dodatkowym atutem jest tutaj również brak nieprzyjemnego zapachu, który mógłby uprzykrzać gościom pobyt w hotelu.

– Bezpieczeństwo stosowania tego preparatu potwierdzone zostało stałym pozwoleniem Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o nr 8010/20. Nad tym produktem pracowaliśmy 2 lata. – mówi Anna Nowak, kierownik Działu Badań i Rozwoju Grupy Amtra.

Prognozy rozwoju sytuacji w najbliższym czasie wskazują, że będziemy musieli przyzwyczaić się do rygorystycznych wymogów zachowania czystości i dezynfekcji w codziennym życiu. Ważne jednak, by wybierając preparat, sięgnąć po sprawdzone rozwiązania.

tekst: Paula Wendland


Materiał powstał we współpracy z Amtra Sp. z o.o. – producent profesjonalnej chemii Clinex

IMG_5154
IMG_5154
IMG_5170
IMG_5170
IMG_5299
IMG_5299
IMG_5341
IMG_5341
IMG_5349
IMG_5349

 

Oręż do walki z wirusem1Show Gallery

Najpopularniejsze