– Z certyfikowanej wołowiny QMP oraz sezonowych dodatków można przygotować różnorodne dania w sam raz na chłodniejszą porę roku: począwszy od gęstych zup przez mięsno-warzywne gulasze na soczystych pieczeniach kończąc – mówi Grzegorz Łapanowski, kulinarny ekspert programu „QMP – wołowina zawsze dobra”. Pierwszym krokiem jest wybranie fragmentu tuszy wołowej odpowiedniego do przyrządzenia danej potrawy. Warto wiedzieć, że oprócz popularnej polędwicy symbolem QMP oznaczone są również mniej znane i tańsze elementy, z których bez trudu uda się przyrządzić zimowy posiłek w atrakcyjnej cenie – podkreśla Łapanowski.
Certyfikowany mostek QMP, na przykład, znakomicie sprawdzi się w roli farszu do uszek podawanych z tradycyjnym czerwonym barszczem. Grzegorz Łapanowski podpowiada, by do zmielonego mięsa dodać natkę pietruszki, przesmażoną cebulę, a całość delikatnie doprawić solą i pieprzem. Sam barszcz będzie bardziej esencjonalny, jeśli do warzywnego wywaru wrzucimy kilka suszonych grzybów.
Amatorom potraw jednogarnkowych przypadnie do gustu pomysł na rozgrzewający gulasz według receptury Grzegorza Łapanowskiego. Przyrządzony na bazie goleni QMP, z pomidorami oraz czerwonym winem, zaskoczy smakoszy aromatem korzennych przypraw. Dzięki specjalnie opracowanym i przestrzeganym na każdym etapie produkcji wysokim standardom wołowina QMP jest naturalnie krucha i miękka, a więc nadzwyczaj łatwa w obróbce. Lekko zrumienione na patelni kawałki mięsa wystarczy przełożyć do głębszego naczynia, a następnie dusić z dodatkiem wina, które wzmocni smak potrawy. Szczypta korzennych przypraw: cynamonu, goździków i gałki muszkatołowej nada mu zaś wytrawnego charakteru.
Zimowy niedzielny obiad to doskonała okazja, by podać domownikom pachnącą ziołami wołową pieczeń. Kulinarny ekspert programu „QMP – wołowina zawsze dobra”, Grzegorz Łapanowski, przygotowuje ją z rozbratla QMP, który po upieczeniu zachowuje miękkość i soczystość. Takie mięso smakuje najlepiej przyprawione w klasyczny sposób: świeżymi tymiankiem i rozmarynem oraz odrobiną czosnku. Aby gotowa pieczeń rozpływała się w ustach, ale nie rozpadała na kawałki, rozbratel przed pieczeniem należy związać sznurkiem, a następnie szybko przesmażyć z każdej strony, aż skórka zmieni kolor i mocno się zrumieni. Potraktowane w ten sposób mięso nie straci swojej naturalnej soczystości pod wpływem wysokiej temperatury, a my będziemy mogli cieszyć się jego wyrazistym smakiem.