Zagroda Bamberska idąc z duchem czasu zaprasza do odświeżonego wnętrza i ziołowo-warzywnego ogrodu na dania przygotowywane przez nowego szefa kuchni Sergiusza Hieronimczaka. Z okazji sierpniowego Święta Bambra i Culinary Fest będzie można spróbować specjalnego bamberskiego menu podawanego do bamberskiego piwa, a wszystko pod przewodnim hasłem „Pięć dni z życia Bambra”.
„5 dni z życia Bambra”
Od 4 do 8 sierpnia w Zagrodzie będzie można spróbować tradycyjnych bamberskich dań serwowanych do bamberskiego piwa. Specjalne menu w wyjątkowo atrakcyjnych cenach: warzywny rumpuć, niekonwecjonalny stek z dzika z tartą cebulową i wędzoną cykorią oraz tradycyjny bambrzok – to propozycje w aranżacji nowego szefa kuchni Sergiusza Hieronimczaka. Jednocześnie w tym samym czasie Zagroda Bamberska bierze udział w tegorocznej edycji poznańskiej akcji Culinary Fest. Co oznacza, że będzie można spróbować dwóch dań bamberskich (rumpuć i stek z dzika) w mniejszych porcjach degustacyjnych.
Remont.
Jak na postępowych gospodarzy przystało w Zagrodzie zmiany, zmiany, zmiany. Przez ostatnie miesiące zlokalizowana w centrum Poznania Zagroda i jej okazały ogród przechodziły gruntowny remont, którego celem było jeszcze mocniejsze podkreślenie tradycji i kultury narodu bamberskiego znanego z zaradności, nowoczesnego myślenia, umiłowania do dobrej kuchni i wyśmienitego piwa. Poza historią, największą inspiracją był przestrzenny ogród, który stanowi o wyjątkowości tego miejsca – pełen ziół, warzyw, kwiatów i zakamarków, gdzie można zjeść na świeżym powietrzu. Do tej filozofii nawiązuje odmłodzone wnętrze sali restauracyjnej. Całością zmian wizualnych zarządzała menedżer projektu Katarzyna Gliszczyńska, która opiekę artystyczną powierzyła poznańskiej projektantce Aleksandrze Gerlach.
Nowy Szef Kuchni
Od lipca restauracja Zagroda Bamberska może pochwalić się nowym Szefem Kuchni. Jest nim Sergiusz Hieronimczak, który ostatnie 10 lat spędził w Londynie pracując w takich miejscach jak Hotel Savoy, Hotel Mandarin Oriental czy Payton & Byrne. Hieronimczak ukończył prestiżowy Westminster Kingsway College w Londynie oraz posiada Advanced Diploma in Culinary Arts – Pracowałem z najlepszymi, zawsze z szeroko otwartymi oczami – podkreśla – Zagroda Bamberska to miejsce z jasno określoną tożsamością kulinarną. Można to porównać do cyklu edukacyjnego. W Zagrodzie magisterium robimy z kuchni polskiej, doktorat z kuchni wielkopolskiej, a habilitację z kuchni bamberskiej. Bambrzy byli postępowymi gospodarzami, co będzie widać w kolejnych odsłonach menu Zagrody planowanych na wrzesień/październik br.
Fot. Małgorzata Opala