Nowa restauracja sieci Sphinx, zarządzanej przez gastronomicznego operatora Sfinks Polska, powstała w podwarszawskim Piastowie. Jest to restauracja własna i jednocześnie siódmy lokal otworzony przez Sfinks Polska po tzw. odmrożeniu branży gastronomicznej.
Piastowska restauracja Sphinx działa przy ul. Warszawskiej 43. Sala dla gości to ok. 150 mkw., gdzie może zmieścić się około 70 osób oraz sezonowy ogródek. Łącznie w lokalu może zasiąść do 100 gości. Wnętrza restauracji Sphinx w Piastowie to dobrze znany klientom tej sieci wystrój inspirowany Bliskim Wschodem, z orientalnymi dekoracjami na ścianach, kolorowymi lampami z tykw, a także zielenią dzielącą przestrzeń na komfortowe strefy. Restauracja jest przyjazna dla rodzin z dziećmi – dla maluchów są podwyższane krzesełka, w łazience jest miejsce do przewijania. Jest też Kids Menu, czyli karta dań dla dzieci. Piastowska restauracja Sphinx jest otwarta od poniedziałku do czwartku w godz. 11-21, w soboty i niedziele w godz. 11-22, a w niedziele w godz. 11-20.
Po uruchomieniu nowych lokali w Białymstoku, Bielsko-Białej, Częstochowie, Szczytnie, Krośnie i Bydgoszczy przyszedł czas na otwarcie w Piastowie. Nowa restauracja mieści się przy jednej z głównych ulic tej miejscowości, w miejscu dogodnym dla mieszkańców okolicznych osiedli. Dawniej w prowadziliśmy tu Fabrykę Pizzy, ale w konsekwencji pandemii i lockdown, zmieniliśmy przeznaczenie tego lokalu. Sphinx to jedna z najpopularniejszych marek gastronomicznych w Polsce i mam nadzieję, że mieszkańcy Piastowa będą zadowoleni z tej zmiany. Zapraszamy do odwiedzania nowo otwartego lokalu – mówi Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.
Karta piastowskiej restauracji Sphinx to dania inspirowane kuchnią Bliskiego Wschodu, w tym popularna shoarma, mięsa i ryby z grilla. W menu są też dania bezmięsne i wegańskie. W ofercie są też desery i napoje, w tym kompozycje autorskie. Co ważne, od czasu pandemii, dania można zamawiać z cyfrowego menu. To jedna z zasad tzw. Antywirusowej Dziesiątki Sfinksa, czyli dodatkowych procedur bezpieczeństwa i higieny w pandemii, które są stosowane równolegle do wytycznych GIS.