24 lutego br. Paweł Oszczyk został wyróżniony przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną nagrodą – Prix du Chef de l’Avenir – Kucharz Przyszłości. Wręczenie nagrody miało miejsce w restauracji La Rotisserie podczas lunchu przygotowanego przez laureata dla reprezentantów Polskiej Akademii Gastronomicznej oraz zaproszonych gości.
Szef kuchni restauracji La Rotisserie zaszczytne wyróżnienie odebrał z rąk prezydenta i założyciela Polskiej Akademii Gastronomicznej – Macieja Dobrzynieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdana Zdrojewskiego. Paweł znalazł się w gronie najlepszych szefów kuchni w Polsce. Dołączył do takich osobistości jak Karol Okrasa i Wojciech Modest Amaro – dotychczasowych laureatów tej nagrody.
Prix du Chef de l’Avenir wręczana jest przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną od 1996 roku. Otrzymują ją kucharze z całego świata, którzy zostali nominowani przez krajową, a następnie wyróżnieni przez Międzynarodową Akademię. Wyróżnienie to, zgodnie z misją i celami stowarzyszenia, świadczy o mistrzowskim poziomie dzieł kuchni narodowej oraz ma na celu ich promocję.
– To dla mnie ogromny zaszczyt otrzymać tak prestiżowe wyróżnienie! Od dziesięciu lat wraz z moim zespołem stawiamy na najwyższą jakość oraz kreatywność i nietuzinkowość. Cieszę się, że wciąż nam się to udaje. Otrzymanie takiej nagrody to znak, że możemy być przykładem dla innych – powiedział Paweł Oszczyk.
Paweł kreuje restaurację La Rotisserie od samego jej początku – 2004 roku. Swoją kulinarną przygodę rozpoczął wyjeżdżając do Włoch, po skończeniu szkoły gastronomicznej, gdzie przez dwa lata zdobywał doświadczenie w rodzinnej restauracji z gwiazdką Michelin w Brescii. Po powrocie do kraju, swą pasję kontynuował w nowo otwartym hotelu Bristol, skąd odszedł po ponad dziesięciu latach do Polskiej Rady Biznesu w Pałacu Sobańskich. W 2004 roku związał się z butikowym hotelem Mamaison Hotel Le Regina Warsaw i po dziś dzień tworzy wspaniałe kreacje kulinarne w restauracji La Rotisserie.
Polska Akademia Gastronomiczna powstało w 2006 roku. Głównym jej celem, oprócz czuwania nad zdrowym i odpowiednim systemem żywienia, jest promowanie kuchni narodowej, bowiem ochrona regionalnej sztuki kulinarnej nabiera coraz większego znaczenia, szczególnie w erze globalizacji i unifikacji.