4 lutego w siedzibie Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Warszawie odbyło się spotkanie organizowane przez Niemiecki Instytut Wina, którego celem było przedstawienie działalności i planów instytutu w Polsce na rok 2015.
Spotkanie otworzył Michael Kern, dyrektor generalny Izby. Następnie Monika Reule, dyrektor generalna Niemieckiego Instytutu Wina, omówiła najnowsze trendy i podała najświeższe informacje z niemieckiego rynku win, dotyczące także eksportu do Polski – nasz kraj jest na 12. miejscu wśród importerów tego trunku, a w roku 2013 zaobserwowano ponad 20% wzrost eksportu do Polski w porównaniu z rokiem poprzednim. W 2015 roku szczególny nacisk zostanie położony na promowanie takich szczepów jak Riesling, Spatburgunder, Pinot Blanc, Pinot Gris oraz Silvaner, wina wytrawne oraz szlachetne wina słodkie.
W związku ze wzrostem eksportu do Polski, NIW otwiera oficjalne przedstawicielstwo w Polsce którym zajmować się będzie Pani Anna Gmurczyk. Działania Instytutu w Polsce obejmować będą w 2015 roku:
VII Festiwal Wina, który odbędzie się w Warszawie 26 maja 2015 w Willi Foksal,
Riesling Week w Warszawie i Poznaniu,
Winemakers dinners (Warszawa, Poznań, Wrocław),
wyjazdy studyjne (Sommelier Spring Class oraz German Wine Academy)
dystrybucję materiałów promocyjnych
budowanie obecności Izby w internecie (strona www.winaniemieckie.pl, fanpage na facebooku).
Zwieńczeniem spotkania była degustacja niemieckich win.