Nałęczów Zdrój, producent wody mineralnej Cisowianka, poszerza swoje portfolio o kolejny format – woda niegazowana w aluminiowej puszce o pojemności 0,33 l. Wyróżnikiem rynkowym oferty Nałęczów Zdrój jest to, że woda jest nalewana u źródła, dotyczy to wszystkich formatów, również i nowej puszki.
Nałęczów Zdrój od początku swojej działalności skupiał się na wyznaczaniu trendów w branży. Firma jako pierwsza na rynku wprowadziła wodę silnie gazowaną w puszce, a następnie innowacyjną aluminiową butelkę w wyjątkowych kolorach o pojemności 0,5 l. Kolejna propozycja to Cisowianka niegazowana w puszce, która trafi do kanału HoReCa, a w ramach sprzedaży detalicznej – do wybranych sklepów w całym kraju od czerwca 2024.
Nowy format niegazowanej Cisowianki to doskonała propozycja na nadchodzący letni sezon – puszka jest lekka, mała, bardzo szybko się schładza, a dodatkowo charakteryzuje się oryginalnym wyglądem. Pojemność 0,33 l jest idealna do jednorazowego spożycia bezpośrednio po otwarciu. Dodatkowo niegazowana Cisowianka w aluminiowej puszce pozwala wszystkim konsumentom, którzy ją wybiorą, być jeszcze bardziej eko.
Aluminium jest szczególnym materiałem, który w skali globalnej najczęściej ulega przetwarzaniu. Opakowania z aluminium można poddawać recyklingowi praktycznie w nieskończoność, a infrastruktura związana z tym procesem jest w Polsce dobrze rozbudowana i ogólnodostępna – mówi Tomasz Siemiątkowski, Dyrektor Handlowy Nałęczów Zdrój. – Dodatkowo jest to łatwy recycling bez utraty jakości surowca, a ponowne wykorzystanie aluminium w procesie recyclingu obniża o ponad 70% ślad węglowy w stosunku do pierwotnego pozyskania surowca kopalnego rud boksytu, gdzie głównie pomijamy emisję gazów cieplarnianych.
Niska waga opakowania jest nie tylko atutem dla klientów, ale ma ogromne znaczenie dla całego procesu produkcyjno-logistycznego. Oznacza ona nie tylko obniżenie kosztów transportu, ale także istotnie zmniejsza ślad węglowy związany z dystrybucją, a następnie przekazaniem do ponownego użycia poprzez proces recyklingu.
Powierzchnia aluminiowa spełnia wszystkie wymogi dla opakowań, co potwierdzają badania wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami w certyfikowanych jednostkach badawczych oraz tzw. deklaracja zgodności. Jest odizolowana w 100% od wody specjalnymi warstwami materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością, które stanowią całkowitą barierę dla migracji metalu.
Spółka Nałęczów Zdrój dokłada wszelkich starań, aby analizować i mierzyć każdy aspekt swojej działalność operacyjnej pod kątem ekologicznym i starać się zwiększyć efektywność produkcji. W rezultacie tych działań tylko w ciągu lat 2019-2022 zredukowano zużycie wody w przeliczeniu na 1L produktu o 10%. Udoskonalono także proces produkcyjny opakowań plastikowych – Nałęczów-Zdrój opracował własny projekt nowej nakrętki „na uwięzi” (zgodnej z unijną Dyrektywą SUP). Dzięki przeprojektowaniu preformy obniżono wagę butelek w całym asortymencie od 4,3% do 10,9%, w zależności od opakowania.