Celem głównym Festiwalu jest kultywowanie i utrwalanie dawnych polskich tradycji kulinarnych oraz szeroko pojęta edukacja dotycząca początków Kuchni polskiej wywodzącej się z kuchni myśliwskiej, która głównie miała miejsce na dworach, w pałacach czy w zamkach oraz powrót do tradycji i wykwintności dań szlachecko-magnackich ściśle związanych z tradycjami kuchni myśliwskiej.
Wszystkie zgłoszenia konkursowe należy przesyłać drogą elektroniczną do dnia 05 kwietnia na adres: w.holowka@holsongroup.eu i/lub piotr@szczypior.hub.pl.
W sprawach merytorycznych i technicznych prosimy o kontakt Waldemar Hołówka +48 609 548 355.
Lista uczestników zakwalifikowanych do udziału w finale Festiwalu podana zostanie do publicznej wiadomości do dnia 11 kwietnia.
Zakwalifikowane ekipy kucharskie zobowiązane są do potwierdzenia swojego udziału w Festiwalu do dnia 15 kwietnia (drogą elektroniczną na adres: w.holowka@holsongroup.eu i/lub piotr@szczypior.hub.pl).
Przedmiotem Festiwalu jest przekąska (zimna lub gorąca) oraz danie główne.
Obowiązkowymi produktami do przygotowania przekąski są: królik (dowolny element gastronomiczny), gruszka świeża i szafran.
Obowiązkowymi produktami do przygotowania dania głównego są: królik (dowolny element gastronomiczny), smardze świeże i/lub suszone i żółtko jaja kurzego
Organizatorami festiwalu są Waldemar Hołówka (Fundacja Klubu Szefów Kuchni) oraz Fundacja PRO ARTE ET HISTORIA Zamek w Baranowie Sandomierskim (współorganizator), Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Tarnobrzegu (współorganizator).
Festiwal organizowany jest przy wsparciu i pomocy merytorycznej członków Fundacji Klubu Szefów Kuchni.