Trwają przygotowania do Kulinarnego Pucharu Polski 2015. W tym roku będzie to jubileuszowa XV edycja tego najbardziej prestiżowego konkursu w polskiej gastronomii. Organizatorzy już dziś deklarują wyjątkową oprawę wydarzenia oraz gali wręczenia nagród. Wyjątkowe będzie również konkursowe menu …
W tegorocznej edycji Kulinarnego Pucharu Polski zadaniem półfinalistów, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie przygotowanie przystawki oraz deseru. Produktami obowiązkowymi do użycia w tej konkurencji będą:
przekąska ciepła:
- raki
- masło
- natka pietruszki
deser:
- mleko
- gruszka
- bazylia
Składniki do stworzenia półfinałowych potraw są tylko na pozór proste. – podkreśla Jerzy Pasikowski, Przewodniczący Rady Programowej konkursu. Tak naprawdę by mogły one zaistnieć w restauracyjnym menu w takim połączeniu wymagają od kucharza odpowiedniego przygotowania i sporej kreatywności. Jestem przekonany, że ta konkurencja, bazując na właśnie takiej liście składników obowiązkowych, pozwoli Jury wyłonić grupę finalistów z dobrze opanowanymi technikami kulinarnymi i wyobraźnią pozwalającą tworzyć ciekawe dania.
Finaliści Kulinarnego Pucharu Polski będą musieli wykazać się umiejętnościami przygotowując danie główne na bazie:
- sera korycińskiego
- jabłek grójeckich
- oleju lnianego/rydzowego
- rostbefu bez kości sezonowanego.
Jak widać, w kuchni finalistów KPP 2015 zagoszczą produkty tradycyjne bądź charakterystyczne dla danego regionu. To odzwierciedlenie trendu, któremu poddaje się wielu szefów kuchni by korzystać z produktów o unikatowych walorach smakowych, wyrabianych w tradycyjny sposób, których nie szuka się na półkach hurtowni, a raczej na festiwalach smaku jak np. poznańskie Smaki Regionu.
Dodatkowe informacje na temat Kulinarnego Pucharu Polski 2015 dostępne są
na www.kpp.mtp.pl.