Olivia Business Centre ponownie przystępuje do niesienia wsparcia dla Szpitala im. Św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie. Potrawy będą dostarczane i przygotowywane przez kucharzy i pracowników gastronomii Olivii Star Top.


Pomoc obejmować będzie stałe, codzienne dostawy wyżywienia w ilości 40 i większej ilości porcji. Będą one przeznaczone dla personelu medycznego i innych osób, które na terenie szpitala są zaangażowane w walkę z pandemią Covid-19. Wiosenna odsłona pomocy medykom oznaczała dostarczenie do pomorskich szpitali ponad 2 000 porcji wyżywienia.
– Skala wyzwań stojących przed pracownikami szpitala powoduje, że czynimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć środowisko medyczne. Ilość zakażeń, która notowana jest każdego dnia powoduje, że do szpitali trafiają dziesiątki ludzi dziennie i personel medyczny musi radzić sobie z rosnącą skalą zakażeń – mówi Krzysztof Król, manager komunikacji Olivia Business Centre. – Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby podobnie jak wiosną pomóc środowisku medycznemu w zakresie, którego to środowisko potrzebuje. Wspieramy również wiele lokalnych organizacji w zakresie inicjatyw pomocy osobom potrzebującym: seniorom, osobom chorym czy niesamodzielnym – dodaje.
Projekt Razem Możemy Więcej to realizowany od wiosny tego roku program zaangażowania Olivii Business Centre w walkę z pandemią Covid-19. W jego ramach dotychczas postawione zostały dwa budynki modułowe, służące do testowania personelu medycznego oraz osób podejrzanych o zakażenie. Jeden z nich stanął przy szpitalu na gdańskiej Zaspie, drugi na terenie Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego w Oliwie. Ponadto do gdańskich szpitali przekazane zostały: testy na obecność przeciwciał Covid-19, respirator, fumigator, odzież medyczna i maseczki ochronne.

#RazemMożemyWięcej to projekt obejmujący również szereg innych inicjatyw, wdrażanych w związku z pandemią koronawirusa. W jego skład weszła pomoc lokalnym przedsiębiorcom, koordynacja zbiórki komputerów dla dzieci pozbawionych dostępu do edukacji w związku z nauczaniem domowym, wsparcie wolontariatu na rzecz seniorów i osób objętych kwarantanną. Akcję symbolizuje wielkie czerwone serce, które każdego wieczoru pojawia się na elewacji najwyższego budynku w Polsce północnej - Olivia Star. Iluminacja jest gestem wsparcia dla wszystkich służb zaangażowanych w pomoc medyczną i koordynację walki z zagrożeniem zarażenia wirusem powodującym chorobę COVID-19 i apelem na rzecz jedności mieszkańców Gdańska.

Najpopularniejsze