Rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń uczniów szkół średnich o profilu gastronomicznym do Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego Monin Cup Junior 2020! Eliminacje odbywają się drogą elektroniczną w 5 regionach Polski, w których najwyżej oceniony przez Jury młody barman klasyfikuje się do finału. Relacjonowana na żywo on-line gala finałowa odbędzie się 3 grudnia w Warszawie, podczas której 5 finalistów z 5 szkół będzie walczyć o cenne nagrody.

Zgłoszenia przyjmowane są do 09 listopada na stronie http://moninpolska.pl/blog/mcj


Nagrodą główną są dwa dni indywidualnego szkolenia w Warszawie z pełnym wyżywieniem i zakwaterowaniem, podczas których Brand Ambasador Monin wprowadzi w profesjonalny świat barmański i baristyczny dzieląc się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów Patryka Le Nart oraz Stowarzyszenie Polskich Barmanów ufundowało szkolenia dla zdobywców II. oraz III. miejsca. Wszyscy uczestnicy otrzymają dodatkowo cenne akcesoria barmańskie oraz szkolenie MONIN dla swojej szkoły.

Uczniowie szkół mają za zadanie przygotować recepturę główną na koktajl bezalkoholowy Long Drink oraz dodatkową na Aplikację na Gorąco wykorzystując produkty Monin. W ramach eliminacji uczestnicy muszą opublikować w serwisie YouTube film z wykonania głównego koktajlu zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas finału i oznaczając go hashtagami #moninpolska #monincupjunior2020. Zgłoszenia zostają podzielone na 5 regionów w Polsce i w każdym z nich Jury wytypuje jednego finalistę. Ocenie podlegać będzie wykonanie zgodnie ze sztuką barmańską oraz smak i zapach koktajlu odtwarzając go w Studiu MONIN. Z jednej szkoły wystartować może więcej niż jeden reprezentujący ją uczestnik.

Zawodnicy z największą liczbą punktów w swoim regionie zmierzą się ze sobą podczas Gali Finałowej, gdzie na żywo wykonywać będą koktajle według zgłoszonych receptur. Punktacji podlegać będzie zgodność techniki ze sztuką barmańską oraz degustacyjne walory prezentowanych koktajli, które będą oceniane jawnie przez Jury. Dodatkowe punkty będzie można otrzymać poprawnie odgadując smaki syropów MONIN w przeprowadzanym Blind Teście. Podczas finału uczestnicy dodatkowo zmierzą się w kategorii Aplikacji na Gorąco wykonując swoje receptury na herbaty, kawy, grogi i gorące lemoniady z wykorzystaniem produktów Monin.

Monin Cup Junior to coroczny konkurs barmański skierowany dla młodzieży szkół średnich z całej Polski. Jest to jedyny tego typu konkurs barmański dla młodzieży w Polsce. Monin Cup Junior 2020 jest już 8. edycją konkursu i będzie relacjonowana on-line 3 grudnia 2019 prosto z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich ul. Majdańska 30/36 w Warszawie.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy: http://moninpolska.pl/blog/mcj

Relacja on-line będzie dostępna na: http://facebook.com/MoninPolska

Poradnik Restaurtora jest patronem medialnym tego wydarzenia.

 

Najpopularniejsze