Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzona zostanie kwarantanna narodowa. – Oprócz dotychczasowych obostrzeń, które pozostają w mocy, zamykamy hotele, także na ruch służbowy - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej. Zamknięcie hoteli może jednak być gwoździem do trumny dla hotelarzy, ale też wszystkich innych branż, które związane są z turystyką. 


Od 28 grudnia zostaną zamknięte stoki narciarskie, a hotele nie będą mogły przyjmować osób podróżujących służbowo (dostępne tylko dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze.

Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.

- Dopuszczamy możliwość przebywania w 5-osobowym gronie powyżej liczby domowników w cudzym gospodarstwie domowym - mówił minister.

Dla wszystkich osób, które będą przyjeżdżały do Polski transportem zorganizowanym będzie obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny, a w Sylwestra rząd chce wprowadzić ograniczenie w przemieszczaniu się.

 

Najpopularniejsze