18 listopada w Hotelu Monopol odbędzie się 6.edycja Grand Prix Sommelierów Dolnego Śląska. Jest to druga cykliczna impreza sommelierska w kraju, zaraz po Mistrzostwach Polski Sommelierów.

Rozpoczęcie zawodów dla uczestników ok. godz. 12, startują trzyosobowe zespoły. Wieczorna kolacja finałowa, która jest jednocześnie ostatnią konkurencją, rozpocznie się o godz. 19. Mariusz Kozak, szef kuchni Hotelu Monopol oraz szefowie kuchni projektu Wild & Root (Marcin Bielec – Jakubus Hotel, Karol Sankowski – Przystań Marina, Rafał Borys – Zamek Topacz, Mariusz Kucharczyk – Zamek Kliczków) przygotowują pięciodaniowy kulinarny spektakl. Podczas kolacji można będzie spróbować potraw na bazie regionalnych produktów prosto od małych przedsiębiorców, a także rzadko spotykanych na talerzu warzyw i dziko rosnących ziół m.in.: ryby ze Stawów Milickich czy złotnicka wieprzowina.
– Pierwsze w Polsce mistrzostwa sommelierskie, gdzie oprócz komisji przydzielonej do stolika ze Stowarzyszenia Sommelierów Polskich będą siedzieć osoby, które kupiły bilety na to wydarzenie. I to oni też będą oceniać obsługę sommeliera podczas kolacji. Kolacja ta organizowana jest przez Wild&Root Food Project i ma na celu uświadomienie gościom wartości jaką jest wspieranie rynku lokalnego i produktów regionalnych pod względem nie tylko smaku, ale również celem wspierania zakupu tych produktów na co dzień, co ma przełożenie na rozwój małych firm regionalnych. Poza tym podczas kolacji producenci i restauratorzy mają okazję lepiej się poznać, a także wzajemnie zainspirować. Łączy ich wspólny cel – urozmaicona, zdrowa i smaczna kuchnia na najwyższym poziomie. Kontakt dla partnerów poprzez stronę na fb Wild&Root Food Project – mówi Marcin Bielec, szef kuchni i zastępcą dyrektora gastronomii w Hotelu Jakubus, a także twórca projektu Wild&Root Food.
Organizatorzy: Sommelierskie Grand Prix Dolnego Śląska
Cena kolacji finałowej - 250 zł./os. Ilość miejsc ograniczona.

Grand Prix Sommelierów Dolnego ŚląskaShow Gallery

Najpopularniejsze