Restauratorzy działający w Łodzi mogą już ubiegać się o pomoc od miasta w związku z epidemią koronawirusa.


– Podpisałam zarządzenie, które obniża czynsze za wynajem miejskich lokali użytkowych na najbliższe dwa miesiące do symbolicznej złotówki miesięcznie za lokal – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. – Miejski pakiet pomocy dla przedsiębiorców obejmuje także odroczenie i rozłożenie na raty: podatku od nieruchomości, podatku od środków transportu oraz dzierżawy wraz z umorzeniem odsetek. Na uregulowanie zaległości przewidujemy okres 12 miesięcy. Wierzymy, że to wystarczy abyśmy przetrwali ten kryzys – dodaje.
Przedsiębiorcy zainteresowani tą formą pomocy powinni przez internet złożyć wniosek do Urzędu Miasta Łodzi. Obniżka będzie realizowana jednym wnioskiem od razu za dwa miesiące. Warunkiem uzyskania obniżki jest brak zaległości w czynszu i opłatach za świadczenia z tytułu najmu oraz w podatku od nieruchomości. Po rozpatrzeniu wniosku zostanie udzielona bonifikata w czynszu o czym najemca zostanie poinformowany drogą mailową. Wnioski należy składać do dnia 20 kwietnia.
Wnioski należy składać do dnia 20 kwietnia. Informacje na temat wniosków można uzyskać po numerami telefonów: 42 628 70 84; 42 628 70 85; 42 628 70 86.
Pomoc niesie także Powiatowy Urząd Pracy. Mikro przedsiębiorcy mogą otrzymać pożyczkę w wysokości do 5 tys. zł, której spłata rozpocznie się dopiero za 3 miesiące, jest nisko oprocentowana i może być umorzona. Szczegóły na stronie lodz.praca.gov.pl.

źródło: UM Łódź

Najpopularniejsze