17 października wręczono nagrody Herbapol Esencja Natury. Uroczysta gala, która odbyła się w Łazienkach Królewskich w Warszawie, została połączona ze świętowaniem obchodów 70. Jubileuszu firmy „Herbapol-Lublin”. Poradnik Restauratora uczestniczył w tym wydarzeniu.

 

Rocznica była okazją do podsumowania działalności firmy „Herbapol-Lublin”. Mająca swój początek w 1949 r. jako „Centrala Zielarska” z oddziałem w Warszawie i wybranych miastach Polski, z małej firmy przekształciła się w największą w kraju grupę zielarską z polskim kapitałem. Jej oferta to blisko 200 produktów; portfolio obejmuje dwie wiodące marki – Herbapol (m.in. herbaty, syropy, produkty dżemowe, napoje) oraz Big-Active. „Herbapol-Lublin” nieustannie się rozwija, łącząc tradycję z nowoczesnością. Dzisiejszy sukces firmy to przede wszystkim praca i zaangażowanie wszystkich pracowników, zbieraczy ziół, plantatorów i partnerów biznesowych.

Firma od początku opiera swoją działalność na produkcji wysokiej jakości wyrobów, tworzonych z naturalnych składników pochodzących z najczystszych ekologicznie regionów Polski. Dewizą firmy jest promowanie życia zgodnego z naturą. Jak jednak rozumieć to niezwykle szerokie pojęcie „natura”? Pierwsze skojarzenie, które może przychodzić na myśl, wiąże się z pewnością z przyrodą (nie bez powodu mówi się o Matce Naturze), czyli bogatym światem roślin i zwierząt, ekosystemem, którego człowiek jest częścią. Ale natura to także swoista prawidłowość; naturalnie oznacza zgodnie z pewnym rytmem, a naturalny to charakterystyczny dla czegoś. Inne rozumienie tego słowa to również usposobienie lub sposób bycia: niewymuszony, bezpośredni i autentyczny.

Myśląc o naturze w kontekście przyznawanej nagrody, Kapituła bierze pod uwagę wszystkie wymienione obszary. Grono laureatów dotychczasowych 10 edycji to ponad 50 osób. Z pozoru tak różniących się ze względu na miejsce zamieszkania, zawód, wykształcenie czy styl życia, a jednak bardzo przecież podobnych. Nagradzane są zarówno osoby działające na rzecz ekologii, jak również te, które wyrażają sprzeciw wobec „konsumpcyjnego” podejścia do życia. Swoje poglądy wyrażają po prostu będąc sobą i żyjąc w zgodzie z własnym sumieniem. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się przedstawiciele świata kultury i sztuki, jak również zawodowi sportowcy czy miłośnicy aktywnego spędzania czasu. Są to wybitne indywidualności, które poprzez swoje publiczne działania zmieniają świadomość społeczną i zachęcają do życia bliżej natury i zgodnie z jej rytmem.

Za pasję i odwagę w walce z żywiołem, w kategorii „Natura i świat” uhonorowana została Joanna Pajkowska, żeglarka oraz ratowniczka morska. W kategorii „Natura i sport”, za przekraczanie granic własnych i górskich, nagrodę otrzymał Andrzej Bargiel, narciarz wysokogórski i himalaista.

W kategorii „Natura i smak” statuetka została przyznana Agnieszce Maciąg, dziennikarce i blogerce, za cenne podpowiedzi jak żyć w zgodzie ze sobą i być blisko natury. W kategorii „Natura i styl życia” nagrodę otrzymał Tomasz Kozłowski, miłośnik sportów ekstremalnych, z zawodu i wykształcenia mówca motywacyjny, za wykonanie 100 skoków spadochronowych w celu zbiórki pieniędzy dla dzieci z niepełnosprawnościami. W kategorii „Natura i muzyka” statuetka powędrowała do Meli Koteluk, wokalistki i laureatki trzech Fryderyków.

Kapituła Nagrody Herbapol Esencja Natury przyznała w tym roku również Nagrodę Specjalną. Otrzymała ją Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Statuetkę w imieniu JM Rektora SGGW prof. Wiesława Bielawskiego, odebrał z rąk Jerzego Staraka i Evangelosa Evangelou, Prezesa firmy „Herbapol-Lublin”, prof. dr hab. Marian Binek, prorektor ds. nauki, I z-ca rektora. Od wielu lat pracownicy uczelni reprezentujący różne wydziały angażują się w prowadzone przez firmę „Herbapol-Lublin” projekty, z których efektów korzystają lub korzystać będą nie tylko konsumenci produktów firmy, ale wszyscy zajmujący się zielarstwem.

Tegoroczną Galę poprowadziła Magda Mołek. Jubileuszowy wieczór uświetnił występ Kuby Badacha w koncercie – „Tribute to Andrzej Zaucha”.

ROB_6990
ROB_6990
ROB_7214
ROB_7214
ROB_7281
ROB_7281
ROB_7604
ROB_7604
ROB_7629
ROB_7629
ROB_7713
ROB_7713
ROB_7777
ROB_7777
ROB_8656
ROB_8656
ROB_8690
ROB_8690
ROB_8718
ROB_8718
ROB_8763
ROB_8763
ROB_8819
ROB_8819
ROB_9007
ROB_9007
ROB_9045
ROB_9045
ROB_9252
ROB_9252
Statuetki Esencja Natury
Statuetki Esencja Natury
Statuetki Herbapol Esencja Natury
Statuetki Herbapol Esencja Natury

Najpopularniejsze