Już 11 maja br. w Centrum Praskim Koneser w Warszawie zagoszczą rumy blisko z całego świata. Co ważne, festiwal Show Rum Warsaw będzie doskonałą okazją nie tylko do degustacji szerokiej palety rumów, lecz również i zróżnicowanego wachlarza whisky z rumowym akcentem oraz tequili.

 

Oferty festiwalowej nie będą jednak stanowiły jedynie alkohole Premium. Dla uczestników bowiem przygotowany zostanie również rozbudowany koncept kulinarny, za który odpowiadać będzie Restauracja Merliniego. „Kategoria rumów to bez wątpienia jeden z najprężniej rozwijających się segmentów alkoholi – nie tylko w Polsce, lecz także i całej Europie. O sile rumu świadczą chociażby doskonałe możliwości przybierania najróżniejszych form aromatycznych i smakowych. Stąd, dla wszystkich miłośników food pairingu zaplanowaliśmy pokazy live cookingu, gdzie przygotowane zostaną potrawy na bazie owego trunku” – podkreśla Bartłomiej Czerwiński, właściciel Restauracji Merliniego.

Przypomnijmy, że Restauracja Merliniego stanowi kultowe miejsce dla wszystkich miłośników prawdziwie soczystych steków i intensywnych w smaku owoców morza, niezmiennie funkcjonujące od 2010 roku przy ulicy Merliniego 5 w Warszawie. Jej właścicielem jest żywiołowy i charyzmatyczny Bartłomiej Czerwiński - uznany i wieloletni szef kuchni, wyróżniony dyplomem jednej z najlepszych szkół gastronomicznych na świecie.

Festiwal odbędzie się w sobotę (11 maja br.) w godzinach 12:00-24:00. Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie http://www.showrumwarsaw.com/.

Najpopularniejsze