Coraz więcej restauracji, hoteli, burgerowni itd. rozpoczęło własną produkcję różnego rodzaju pieczywa. Pieczenie odbywa się najczęściej w piekarnikach, piecach konwekcyjno-parowych. To dobry początek przygody z profesjonalnym wypiekiem, w dalszej części przybliżamy temat wejścia na poziom bardziej zaawansowany w tej materii.


Kucharze podjęli rękawice, czytają, eksperymentują i dostarczają coraz lepsze wyroby swoim gościom. Bardzo nas cieszy ten trend, ponieważ buduje to świadomość konsumenta i zwraca uwagę na stosowanie jak najbardziej naturalnych sposobów wytwarzania pieczywa.

Czy oprócz dobrych składników, właściwego cyklu produkcyjnego oraz uzyskaniu niepowtarzalnego smaku można jeszcze poprawić jakość finalnego wyrobu? My wiemy, że można! Jako producent niemieckich piecy piekarniczych Wiesheu wiemy, że, na jakość wypieku wpływa również samo urządzenie i zastosowana w nim technologia.

Od niedawna rozpoczęliśmy aktywną pracę nad projektem bezpośredniej współpracy z sektorem HoReCa. Chcemy umożliwiać wypiek na najwyższym możliwym poziomie, wykorzystując w tym celu nasze urządzenia.

W sektorze HoReCa największy potencjał widzimy w dwóch liniach urządzeń:
1. Piece modułowe Ebo
2. Piecie konwekcyjne Minimat

Piece modułowe Ebo to pieczenie w stylu bardziej rzemieślniczym nawiązującym do tradycyjnego wypieku w starych piecach ceramicznych. Piece te w komorze posiadają wytrzymały kamień hertowy, który rozgrzewamy maksymalnie do temperatury 280°C za pomocą grzałek umieszczonych pod kamieniem. Dodatkowo mamy do dyspozycji grzałki umieszczone w górnej części komory wypiekowej, dzięki czemu mamy możliwość niezależnego sterowania temperaturą zarówno w górnej jak i dolnej strefie komory wypiekowej. Piec ma również możliwość mocnego zaparowania komory, jeśli wykupimy tę opcję. Natomiast nie ma możliwości wprowadzenia wymuszonego obiegu powietrza, poprzez zastosowanie np. wentylatora. Tutaj mamy do czynienia z spokojnym wypiekiem, tradycyjnie, bez zbędnego pośpiechu. Obsługa pieca nie jest skomplikowana, jest możliwość pracy z programami wypiekowymi, dzięki czemu obsługa pieca jest bardzo prosta, a produkty o powtarzalnej jakości.

Piece są różnej wielkości, począwszy od komory na 1 blachę w wymiarze 600x400 mm, po komory na 4 blachy o tym samym wymiarze lub dwie o wymiarze 600x800 mm, na której możemy wypiec np. spore ilości ciasta typu szarlotka lub drożdżowe. Wszystko zależy od zapotrzebowania, wielkości produkcji, pomysłu oraz budżetu przeznaczonego na inwestycję.

Druga linia piecy, której specyfikę chcemy nieco przybliżyć to model Minimat.

Występuję w dwóch wersjach, jeśli chodzi o wielkość blach:
1. Blachy 440x350 mm i zasilenie pieca na 230 V
2. Blachy 600x400 mm i zasilenie pieca na 400 V

Z tymi urządzeniami już na niewielkiej przestrzeni możemy rozpocząć profesjonalny wypiek bułek, chlebków, chałek i innych produktów. Do dyspozycji jest wentylator wprowadzający wymuszony obieg powietrza, jednolite zarumienienie i szybki wzrost pieczywa. Funkcja zaparowania jest dostępna, co może pozytywnie wpłynąć na wygląd pieczywa. Jest to bardzo ważny element wypieku. W związku z tym, podchodzimy do niego bardzo skrupulatnie we wszystkich naszych piecach i dajemy możliwość wskazania dokładnej ilości wprowadzonej wody w postaci pary wodnej do komory pieca (w mililitrach), do skonfigurowania jest również czas zaparowania, ich ilość w danym interwale czasowym oraz czas zatrzymania wentylatora po zaparowaniu, aby mgiełka pary wodnej mogła spokojnie spocząć na produkcie, dając najlepsze efekty wypiekowe. W opcjach urządzenia można wyposażyć go w zbiornik „TANK”, dzięki czemu piec może pracować z wykorzystaniem pary wodnej bez stałego przyłącza wodnego.

Niuansów jest więcej, jeśli chodzi o profesjonalny wypiek w urządzeniach do tego stworzonych. Choćby możliwość połączenia tych dwóch modeli pieca z garownią, którą również mamy w swojej ofercie. W ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć stację piekarniczą, która na powierzchni jednego metra kwadratowego daje spore możliwości produkcyjne.

Range
Range

Chcemy, aby aktywna współpraca nie polegała wyłącznie na sprzedaży do sektora HoReCa. Jesteśmy do dyspozycji, jeśli chodzi o profesjonalne doradztwo, szkolenie, wsparcie merytoryczne, pomoc przy ustawianiu programów wypiekowych. W dodatku nie chcemy obiecywać lepszych wypieków wyłącznie „na papierze”. Jest możliwość, aby sprawdzić nasze piece w praktyce, wystarczy się z nami skontaktować pod numerem telefonu +48 22 523 44 27 i skorzystać z dostępnego wsparcia oraz piecy testowych.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych tematyką profesjonalnego wypieku do obserwowania naszego konta FB lub zajrzenia na nasz profil na YouTube, gdzie można pogłębić swoją wiedzę o nowe informacje.

Zapraszamy do kontaktu.
Zespół Wiesheu Polska

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

fot. pixabay.com.pl

Najpopularniejsze