Colors: Blue Color

Coraz więcej restauracji, hoteli, burgerowni itd. rozpoczęło własną produkcję różnego rodzaju pieczywa. Pieczenie odbywa się najczęściej w piekarnikach, piecach konwekcyjno-parowych. To dobry początek przygody z profesjonalnym wypiekiem, w dalszej części przybliżamy temat wejścia na poziom bardziej zaawansowany w tej materii.

Covid-19 wpływa na kształtowanie nowych postaw i zachowań wśród ludzi. Wzrasta świadomość na temat zagrożeń dla zdrowia z powodu niewystarczającej higieny w miejscach publicznych – to wnioski z najnowszego badania dla Tork, marki firmy Essity. Sondaż przeprowadzony na czterech europejskich rynkach wykazał, że niemal 7 na 10 osób mniej chętnie korzysta z ogólnodostępnych toalet w porównaniu z czasem przed pandemią. 43% badanych twierdzi, że nie czuje się komfortowo w łazienkach wyposażonych w suszarki elektryczne.

Interaktywne szkolenie z zakresu higieny rąk, dostępne w aplikacji Tork VR Clean Hands Training, zostało nagrodzone w kategorii Produkty powiązane/Usługi w tegorocznej edycji konkursu Interclean Innovation. Szkolenie VR pozwala użytkownikom przećwiczyć każdy z 5 etapów higieny rąk według WHO, zwiększając tym samym świadomość jej znaczenia, a nawet przyczyniając się do ratowania życia.

Wzrasta zapotrzebowanie konsumentów na przestrzeń wzmacniającą ich poczucie obcowania z naturą. W odpowiedzi na „zielony trend” kolejne restauracje, oprócz tradycyjnego kwiatka na stoliku, wprowadzają do wnętrz wertykalne ogrody, bujne dekoracje z roślin doniczkowych oraz panele z mchu.

Wzrost zachorowań na COVID-19 w okresie jesiennym nie tylko zahamował stopniowe łagodzenie ograniczeń sanitarnych, ale wręcz spowodował narzucenie nowych lub powrót już wycofanych rozwiązań. Z tego względu pojawia się wiele wątpliwości oraz pytań restauratorów, w szczególności co do interpretacji niektórych ograniczeń – zwłaszcza, że w znacznej mierze ingerują one w branżę gastronomiczną. Należy zaznaczyć, że sytuacja prawna związana z obostrzeniami sanitarnymi jest bardzo dynamiczna i w zasadzie, co tydzień pojawiają się zmiany w tym zakresie.

Od kilku miesięcy szefowie kuchni Unilever Food Solutions Polska testują i wprowadzają na rynek linię roślinnych odpowiedników mięsa. Co można z nich przygotować podpowiada Marcin Szachowicz szef kuchni UFS.

W naszym kraju wzrasta zainteresowanie wołowiną i stekami. Już kilka lat temu, gdy eksplodowała moda na kraftowe burgery wiadomo było, że przy wzroście wiedzy na temat mięsa wołowego, kolejnym etapem będzie boom na steki. Już nie tylko polędwica, ale także antrykot i rostbef pojawiły się w menu restauracji.

Najpopularniejsze