Targi BIOEXPO Warsaw

Data wydarzenia:

08 Październik 2020

Miejsce:

Warszawa

Kategoria:

Targi

8-10 października w Nadarzynie odbędą się Targi BioExpo Warsaw, które dedykowane są tylko branży ekologicznej.

Zespół ds. bezpieczeństwa sanitarnego PWE ostatnie tygodnie poświęcił na opracowanie standardów dla wydarzeń, które odbędą się w obiektach Ptak Warsaw Expo w nowych warunkach sanitarnych. Jesteśmy absolutnie pewni, że wdrożone procedury w połączeniu z wielkością powierzchni ekspozycyjnej naszego ośrodka dają gwarancję organizacji wydarzenia spełniającego wymagania dotyczące bezpieczeństwa bez uszczerbku dla jakości imprezy i komfortu jego uczestników. Jesteśmy gotowi na organizację targów w „nowej rzeczywistości” dlatego działamy aby jesienią, w niezmienionym terminie, powitać branżę bio na targach BIOEXPO Warsaw. W terminie 8-10 października 2020 będziemy wspólnie odbudowywać nasze relacje biznesowe, dyskutować o skutkach pandemii, będziemy też mówić o przyszłości, trendach i oczywiście o nowościach branży bio, eko i organic.

Z tegorocznych badań wynika, iż obecnie wartość polskiego rynku żywności ekologicznej jest szacowana na 1,1 mld zł, a tempo wzrostu – nawet na 20 % rocznie. W Europie ta wartość to 40,7 miliarda euro z przyrostem 8% rocznie , natomiast światowy rynek żywności ekologicznej przekroczył wartość 100 mld euro. Poza rosnącym zainteresowaniem bio produktami spożywczymi można również zauważyć wzrost popytu na produkty kosmetyczne, środki czystości oraz opakowania czy naczynia biodegradowalne. Kolejny pikujący w górę trend to zero waste, którego przykładem jest otwarcie pierwszej w Polsce drogerii Rossmann w nowym formacie, ze strefą refill station.

Dobre wskaźniki ekonomiczne i ciągła rosnąca popularność produktów z segmentu bio, eko, zero west utwierdza organizatora targów BIOEXPO Warsaw w przekonaniu, że również to wydarzenie z roku na rok będzie rosło w siłę. Do dnia dzisiejszego swój udział w drugiej edycji targów potwierdziło ponad 160 firm zarówno z Polski (Bioplanet, Smak Natury, Farma Świętokrzyska, Eko-Wital, Eco & More, Better Land, Dary Natury, Surovital, Merkury, NaturAvena, Bioberry, Eurus czy Bonus Plus, Carrefour ) jak i z zagranicy (Czech, Ukrainy, Niemiec, Irlandii, Korei) - aktualna lista wystawców znajduje się na stronie www.bioexpo.pl.

Warto również podkreślić, że impreza ma charakter stricte biznesowy i będziemy kładli na ten aspekt jeszcze większy nacisk. Tworzymy idealną przestrzeń do przeprowadzania rozmów handlowych oraz nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Prowadzimy aktywną rejestrację odwiedzających i już dziś wiemy, że tegoroczne BIOEXPO Warsaw planuje odwiedzić ponad 5 000 osób, wśród których należy wyróżnić duże sieci handlowe oraz sieci FMCG, hurtownie i sklepy specjalistyczne, jak również przedstawicieli sektora HoReCa. Rejestracja B2B odbywa się poprzez specjalny formularz dostępny na naszym portalu www.bioexpo.pl. – informuje Agata Szczepaniak – Dyrektor Projektu.
Targi BIOEXPO Warsaw to również niepowtarzalna okazja do zapoznania się z trendami, nowościami. Nowe produkty, usługi oraz technologie prezentowane będą w Strefie Nowości oraz rywalizować będą w Konkursie na najlepszy Produkt BIOEXPO 2020.

Targom towarzyszy, unikatowy na skalę Polski Kongres BIOEXPO, który kompleksowo podejmuje tematykę rolnictwa i żywności ekologicznej, organicznych i naturalnych kosmetyków oraz środków czystości, porusza również tematykę zdrowia, zagrożenia jakie cywilizacja konsumpcyjna niesie dla naszej planety i wiele innych. Celem Kongresu jest upowszechnienie wiedzy na temat walorów produktów ekologicznych, organicznych wśród wielu grup odbiorców, m.in. rolników konwencjonalnych, producentów i przetwórców żywności, instytucji rządowych i pozarządowych, liderów opinii oraz konsumentów. Dodatkowo w ramach tegorocznej edycji Kongresu zaplanowano Konferencję Polskiej Izby Opakowań.

Odmrożenie gospodarki i przywrócenie równowagi ekonomicznej będzie możliwe tylko wtedy jeśli ponownie zaczniemy się spotykać i rozmawiać o współpracy. Dlatego Ci, który planują swoją bliższą i dalszą przyszłość w branży bio powinni koniecznie zapisać sobie termin targów BIOEXPO Warsaw w kalendarzu i nie przegapić tej niepowtarzalnej okazji do spotkania i nawiązania nowych relacji – dodaje Agata Szczepaniak.

Targi wspierane są przez najważniejsze międzynarodowe i krajowe instytucje związane z branżą m.in.: Międzynarodowa Federacja Rolnictwa Ekologicznego IFOAM EU, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polska Izba Żywności Ekologicznej, Demeter, Ekoland, Ekołan, Biokurier, Ekodostawcy, Polska Izba Opakowań, Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz wiele innych – pełna lista znajduje się na stronie www.bioexpo.pl

Szczegółowe informacje o wydarzeniu, a także materiały z poprzedniej edycji imprezy znajdują się na naszej stronie internetowej www.bioexpo.pl.

Ptak Warsaw Expo

Międzynarodowe Centrum Targowo - Kongresowe

Al. Katowicka 62

05-830 Nadarzyn

 

Godziny otwarcia targów:

8.10.2020 godz. 10.00 – 18.00

9.10.2020 godz. 10.00 – 18.00

10.10.2020 godz. 10.00 – 17.00

 

Zostań wystawcą

https://bioexpo.pl/zostan-wystawca/ 

Rejestracja B2B/bezpłatny bilet

https://bioexpo.pl/rejestracja-b2b/ 

Program Hosted Buyers

https://bioexpo.pl/hosted-buyers/ 

Lista wystawców

https://bioexpo.pl/wp-content/uploads/2020/06/lista-wystawców-BIOEXPO-Warsaw-9.06.2020.pdf  

Lista wystawców 2019

https://bioexpo.pl/wp-content/uploads/2020/03/wystawcy.pdf

 

 

Najpopularniejsze