Międzynarodowa sieć hotelowa Accor wzbogaca swoje portfolio w górskich miejscowościach wypoczynkowych. Grupa podpisała umowę franczyzy ze spółką Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk na prowadzenie
hotelu Mercure Szczyrk Resort. Obiekt po planowanej rozbudowie przyjmie pierwszych gości na przełomie 2023/24 r.

Hotele z niecierpliwością oczekują na odmrożenie gospodarki. 2021 rok powinien okazać się już lepszy dla branży niż rok ubiegły. W Polsce mamy bardzo silny popyt krajowy, zarówno od strony biznesu, jak i turystyki, co dla sektora hotelowego jest o tyle korzystne, że nie jest wyłącznie uzależniony od przyjazdów turystów z zagranicy - mówi Katarzyna Tencza, Associate Director Investment&Hospitality w Walter Herz.

Polski Holding Hotelowy zakończył remont trzygwiazdkowego Hotelu Kopernik w Toruniu. Pokoje oraz przestrzeń recepcji i lobby uzyskały nową jakość i wygląd – odmieniony styl obiektu nawiązuje do szeroko rozumianego nieba i gwiezdnych konstelacji. Po renowacji hotel dysponuje łącznie 57 pokojami i dwiema salami konferencyjnymi.

Trwa proces renowacji hotelu Kopernik w Olsztynie, który ma się zakończyć w połowie 2021 r. Po zmianach hotel, który należy do Polskiego Holdingu Hotelowego, przyjmie gości pod marką Best Western Plus.

Kalendarium

Najpopularniejsze