Polska, jako jeden z pierwszych krajów, zezwoliła na ponowne otwarcie hoteli. Mimo to okres zamknięcia i zdecydowanie mniejszy ruch turystyczny odbije się na branży w dłuższej perspektywie. Relatywnie najmniej ucierpiał Wrocław, natomiast w najtrudniejszej sytuacji jest Kraków – wskazuje raport CBRE „Rynek hotelowy w Polsce I poł. 2020”.

Zarząd Orbisu zdecydował o zakończeniu działalności jednego z hoteli, znajdujących się we Wrocławiu.

Mając na uwadze brak perspektyw na przeprowadzenie gruntownej modernizacji obiektu, niezbędnej dla utrzymania pozycji rynkowej oraz na przedłużenie umowy leasingu hotelu Sofitel Wrocław Old Town, zarząd Orbisu podjął decyzję o nieotwieraniu wrocławskiego hotelu, którego działalność została zawieszona ze względu na pandemię COVID-19. - można przeczytać w komunikacie spółki.

Jak podano w komunikacie, większość pracowników hotelu otrzymała propozycję pracy w innych hotelach należących do Grupy Orbis we Wrocławiu. Oprócz zamkniętego obiektu, we Wrocławiu znajduje się 6 hoteli będących własnością Orbisu i działających pod markami Accoru.

źródło: tur-info.pl

fot. accor materiały prasowe

Ruszył pierwszy hotel słynącej z najwyższej jakości usług marki Nobu, założonej przez szefa kuchni Nobu Matsuhisę, aktora Roberta De Niro oraz producenta filmowego Meira Tepera.

Już jesienią do Europy zawita Tribe, lifestylowa marka Accor, do tej pory dostępna jedynie w Australii. Pierwsze obiekty pojawią się m.in. w Paryżu, Amsterdamie i Warszawie, a w najbliższych latach dołączą do nich Londyn, Berlin czy Wiedeń.

Hotele Ikar w Poznaniu i Wieniawa we Wrocławiu wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego będą funkcjonowały pod szyldem marki Four Points by Sheraton, należącej do sieci Marriott International. Oba obiekty przejdą gruntowną modernizację, na którą PHH przeznaczy łączną kwotę 73 mln zł.

Najpopularniejsze