To właśnie Amsterdam będzie gospodarzem piątej edycji The Best Chef Awards powered by Perlage. Impreza odbędzie się 13, 14 i 15 września 2021 r. Trzydniowe kulinarne święto obejmować będzie: Food Meets Science, Area Talks oraz uroczystą Galę rozdania nagród, w czasie której uhonorowani zostaną najlepsi szefowie kuchni z całego świata.

Sopocka kawiarnia Las we współpracy z platformą Vuyap wdrożyła nowatorskie rozwiązanie do przekazywania napiwków. W tym celu wykorzystała kod QR, który drukowany jest na paragonie fiskalnym.

Biały Królik w Gdyni pod koniec lutego żegna się z Head Chefem Rafałem Koziorzemskim, który rozpoczyna nową drogę zawodową. Całkowitą pieczę nad restauracją przejmuje ponownie Marcin Popielarz, który ją stworzył w 2015 roku i do tej pory pełnił tu funkcję Chef Patrona.

Bary, kawiarnie, restauracje i siłownie pozostają dla gości zamknięte, ale... otworzyć się będą mogły kasyna. Rząd niespodziewanie rozszerza katalog instytucji, które od dziś będą mogły wznowić działalność. Nowe zasady zostaną  wprowadzone w trybie warunkowym - na razie na dwa tygodnie czyli 28 lutego.

Sfinks Polska i Eurocash zawarły aneks do umowy o współpracy w zakresie dystrybucji gotowych produktów spożywczych, wydłużający okres jej obowiązywania do końca 2025 r. – podał Sfinks w komunikacie. Jak podano, Sfinks ma prawo przedłużyć okres obowiązywania umowy o kolejne dwa lata.

24. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro i 13. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel odbędą się w Nadarzynie 1-3 września zamiast 24-26 marca.

12 lutego nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych w wielkości do 50% obłożenia łóżek – powiedział Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Natomiast restauracje pozostają nadal zamknięte. Posiłki będą mogły być przynoszone do pokoi.

Kalendarium

Najpopularniejsze