W wielu miastach w Polsce przedsiębiorcy z branży gastronomicznej, którzy z powodu pandemii musieli zamknąć lub ograniczyć swoją działalność, również w grudniu zapłacą symboliczne 1 zł za wynajęcie lokalu od miasta.


W Łodzi wnioski do Zarządu Lokali Miejskich można składać w formie elektronicznej do 15 grudnia, na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W Gdyni na podstawie złożonego wniosku wszyscy przedstawiciele branży gastronomicznej mogą skorzystać ze 100% zwolnienia z opłaty czynszu za lokal wynajmowany lub nieruchomość dzierżawioną od miasta przez okres trwania obostrzeń w obecnej formie. Właściciel restauracji lub baru musi złożyć wniosek, który można skierować bezpośrednio na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Gdańsk i Sopot także uruchomił pakiet wsparcia dla przedsiębiorców. Czynsz dla działalności gastronomicznej prowadzonej w miejskich lokalach zostaje obniżony do 1 zł. W Sopocie oprócz obniżki czynszu wsparciem dla podmiotów gospodarczych będzie możliwość, aby właściciele lokali objętych zakazem prowadzenia działalności gastronomicznej, a posiadający zezwolenia na ustawienie ogródków bądź obiektów gastronomicznych, mogli wystąpić o zmianę obowiązujących zezwoleń, tj. skrócenie ich do dnia zakazu wprowadzonego przez rząd z uwagi na stan epidemiczny. W przypadku już wniesionych opłat z tytułu zajęcia pasa drogowego środki te będą zwracane. Możliwe będzie również pomniejszenie opłaty za śmieci.

Oprac. red.
Fot. Pixabay.com.pl

Najpopularniejsze