Colors: Purple Color

Każde naruszenie przepisów powoduje ryzyko utraty przez właścicieli hoteli i pensjonatów możliwości skorzystania z instrumentów tarczy finansowej – powiedział szef MZ Adam Niedzielski. Dodał, że powstał też system składania oświadczeń pobytów hotelowych, którego celem jest weryfikacja tych oświadczeń.

Petycja Sztabu Kryzysowego Gastronomii Polskiej i Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej w sprawie stworzenia przepisów prawa dotyczących zgodnie z zapewnieniami Premiera Jarosława Gowina opracowania Specjalnego Programu Pomocowego dla Gastronomii, na wzór pomocy jaką otrzymała Branża Kultury.

Ośrodki narciarskie mogą działać przy zachowaniu określonego reżimu sanitarnego. Nie oznacza to jednak otwarcia obiektów noclegowych ani gastronomii. Wychodzi na to, że z otwartych stoków będą mogli skorzystać jedynie mieszkańcy, bądź osoby przebywające w podróży służbowej. Czyż nie lepszym rozwiązaniem byłoby otwarcie obiektów noclegowych i kontrolowanie, czy faktycznie są tam przestrzegane środki bezpieczeństwa i ewentualne karanie tych, którzy tych środków by nie przestrzegali?

Senatorowie opozycji i senatorowie Zjednoczonej Prawicy zgodnie poparli rozszerzenie katalogu grup zawodowych, które obejmie pomoc przewidzianą w ustawie zwanej Tarczą antycovidową 6.0. Wśród dodanych znalazło się wiele sektorów turystyki.

Zarząd SGU RP ponownie zwrócił się z apelem do rządu i parlamentu RP o wprowadzenie, w porozumieniu z samorządami, pilnych rozwiązań legislacyjnych, które pozwoliłyby na udzielenie pomocy finansowej gminom uzdrowiskowym.

Najpopularniejsze