Monin Cup Junior 2018 | Poradnik Restauratora

Opiniotwórczy branżowy miesięcznik ogólnopolski dla właścicieli i szefów kuchni lokali gastronomicznych –  nieprzerwanie 20 rok na rynku

Monin Cup Junior 2018

Miejsce
Warszawa
Organizator
SCM Poland
Data
6 grudnia 2018
6 grudnia w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Warszawie odbędzie się gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego Monin Cup Junior 2018, podczas której 28 reprezentantów z 28 zakwalifikowanych szkół będzie walczyć o główną nagrodę, którą jest reprezentacja Polski w lokalnych zawodach barmańskich Monin w jednym z krajów Unii Europejskiej oraz ekspres do kawy TreMini ufundowany przez włoską palarnię kawy Vergnano. Wyróżnione pierwsze 5 miejsc zostanie także nagrodzone szkoleniami SPB i MSBiS, oraz cennymi nagrodami.

Zgłoszenia szkół przyjmowane są drogą elektroniczną do 31 października 2018 włącznie. Po otrzymaniu 28 zgłoszeń lista jest zamykana, a zakwalifikowane szkoły rozpoczynają wewnętrzne eliminacje. Wytypowani przez szkoły młodzi barmani do 22 listopada włącznie będą mieli za zadanie zgłosić unikatową recepturę konkursową, według której tworzyć na scenie będą 4 identyczne koktajle w wyznaczonym czasie. Punktacji podlegać będzie zgodność techniki ze sztuką barmańską oraz degustacyjne walory prezentowanych koktajli, które będą oceniane jawnie przez Jury. Dodatkowe punkty będzie można otrzymać poprawnie odgadując smaki syropów Monin w przeprowadzanym Blind Teście. Tematem przewodnim konkursu, tak jak w przypadku Monin Cup 2018 dla profesjonalistów, jest „mix your origins”, czyli odwołanie się do regionalnych smaków, produktów i receptur przodków. Uczestnicy będą mieli za zadanie podkreślić te akcenty w swoich koktajlach.

Monin Cup Junior to coroczny konkurs barmański skierowany dla młodzieży szkół średnich z całej Polski. Podczas Gali Finałowej wewnętrznie wybrani reprezentanci ze szkół gastronomicznych mierzą się ze sobą w kategorii „long drink” tworząc koktajle bezalkoholowe z wykorzystaniem produktów Monin. Zwycięzcy otrzymują cenne nagrody, również dla swojej szkoły. Jest to jedyny tego typu konkurs barmański dla młodzieży w Polsce.

Monin Cup Junior 2018 jest już 6 edycją konkursu i odbędzie się 6 grudnia w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich (ul. Majdańska 30/36 , 04-110 Warszawa).

Galeria

Zainteresował Cię temat? Udostępnij artykuł!
Kategoria
Kalendarium
Tagi
Data dodania
30 października 2018

Podobne artykuły

FOODEXPO 2019 w Gdańsku

22 lutego 2019

29-31 maja w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amberexpo w Gdańsku po raz kolejny odbędą się Targi Spożywczo-Gastronomiczne FOODEXPO, największe targi branży spożywczo-gastronomicznej w Polsce północnej skierowane do profesjonalnego odbiorcy. Patronat honorowy nad targami sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

przeczytaj całość

10. Sweettargi

21 lutego 2019

23-25 marca w Katowicach odbędą się 10. jubileuszowe Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie, które zaprezentują najnowsze światowe trendy i nowinki z branży. Dziesiąta edycja Sweettargów będzie pełna konkursów, pokazów i atrakcji.

przeczytaj całość

Więcej w dziale

Wydawca

ZDKP

Nasze tytuły

Partnerzy

Wydawca

Biuro Promocji i Reklamy "Generalczyk" sp.j.

ul. Szczęsna 10
60-587 Poznań
tel./fax (61) 852 08 94
email: redakcja@poradnikhandlowca.com.pl

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu

Michał Bobrowski

tel. (61) 850 19 33
michalb@poradnikhandlowca.com.pl

Specjalista ds. Sprzedaży i Marketingu

Anita Kubiak

tel. (61) 851 37 08
anitak@poradnikrestauratora.com.pl