Junior Waiter 2009

Newsy

11 grudnia 2009

Podczas targów HOTEL-GASTRO Meeting w Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu Akademia Kelnerską Grzegorza Górnika zorganizowała odbywały się III Mistrzostwa Polski Kelnerów dla uczniów szkół gastronomicznych i hotelarskich. W szranki stanęły trzyosobowe zespoły kelnerów z 17 szkół z całej polski, wyłonione na drodze szkolnych eliminacji. Zawodnicy musieli rozwiązać test, nakryć stół do czterech dań i deseru oraz przeprowadzić dekantację i serwis wina. Mistrzem Junior Waiter 2009 został Marek Maciejczuk. Tytuł vice mistrza otrzymała Kamila Wojtasiaka. Trzecie miejsce i tytuł drugiego vice mistrza otrzymał Łukasz Pełszyński, a na czwartym miejscu na podium z tytułem trzeciego vice mistrza Polski Kelnerów 2009 stanął Tomasz Płazak. Dodatkową konkurencją był bieg kelnerski z tacą, a zwyciężyła w nim Joanna Cieślar.