Przez lata w naszej pracy wciąż szukamy czegoś nowego, nieodkrytego, zaskakującego. Nasi gości bowiem już nie tylko są świadomi tego co jedzą i jak jedzą, ale coraz częściej szukają w naszych restauracjach czegoś więcej…

Restauracje hotelowe coraz częściej stają się marką niezależną od hotelu. Dzięki zmieniającym się przyzwyczajeniom konsumenckim na rynku przybywa klientów, którzy regularne korzystanie z restauracji traktują jako element składowy swojego stylu życia.

Prowadzenie restauracji w opinii wielu osób, szczególnie tych którzy noszą się z zamiarem spełnienia swoich marzeń i wykreowanie miejsca wyjątkowego, gdzie będzie można dać upust gościnności i dobrego smaku, jest bardzo ekscytujące i podszyte mocnym czynnikiem emocjonalnym.

Zawód kucharza ewoluuje bardzo dynamicznie. Ciągle mamy do czynienia ze zmianą technologii, trendów i sprzętu, na którym się pracuje. W przypadku zawodów gastronomicznych zmiany te dotyczą m.in. sposobów kompozycji, smaków, technik gotowania czy podawania dań. Aby być konkurencyjnym, trzeba na bieżąco śledzić trendy, które dyktuje rynek i umieć się odnaleźć w obliczu tych dynamicznych zmian.

Najpopularniejsze