Podkarpacki Szkolny Konkurs Kulinarny

Data wydarzenia:

16 Październik 2019

Miejsce:

Jasionka

Kategoria:

Konkurs

Do 6 października można przysyłać zgłoszenia do I Podkarpackiego Szkolnego Konkursu Kulinarnego, organizowanego 16 i 17 października w G2A Arena w Jasionce.


 

Potyczki uczniów szkół gastronomicznych odbędą się w ramach targów dla restauratorów i hotelarzy – Horeka ExpoRzeszów.

O tytuł najlepszej drużyny powalczy dziesięć zespołów, wybranych przez komisję z pośród nadesłanych zgłoszeń na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie ze szkół gastronomicznych z kraju i z zagranicy. Dopuszcza się możliwość udziału uczniów kończących szkołę w roku szkolnym, w którym rozgrywany jest powyższy konkurs.
Tematem konkursu są „Smaki Podkarpacia”. Drużyny będą miały 70 min. na przygotowanie dania głównego złożonego m.in. z ekologicznego kurczaka zagrodowego i regionalnych przysmaków: miodu, derenia i czosnku niedźwiedziego.
W jury konkursu zasiądą m.in.: MarcinDudek – Executive Chef Hotel Best Western Q Kraków ****, Marcin Purgacz – Ambasador Marki Podkarpackie Smaki oraz Kamil Tłuczek – Executive Chief w Grand Hotel Boutique **** wraz ze swoim zastępcą Piotrem Kuzdro. Na zwycięzców czekają cenne nagrody rzeczowe oraz staż w prestiżowej restauracji pod okiem szefa kuchni.
Organizatorami konkursu są: G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego i Marcin Purgacz, Ambasador Marki Podkarpackie Smaki, Ambasador Kulinarnego Szlaku Podkarpackie Smaki.

Regulamin i formularz zgłoszenia znajdują się na stronie: https://g2aarena.pl/wydarzenie/horeka/

Wejście na targi jest bezpłatne po uprzedniej rejestracji: https://bit.ly/2XHZZHI

 

 

Najpopularniejsze