Kulinarny Rajd Mistrzów

Data wydarzenia:

25 Październik 2019

Miejsce:

Wrocław

Kategoria:

Konkurs

25 października w Haston Congress Center we Wrocławiu odbędzie się już po raz ósmy Kulinarny Rajd Mistrzów. Organizatorem wydarzenia jest Haston City Hotel.


 

Nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych będzie czuwać jury w składzie: Jerzy Pasikowski, Robert Sowa, Marcin Budynek, Giancarlo Russo, Wiesław Bober, Theofilis Vafidis, Wojciech Harapkiewicz, Michał Chrapowicz oraz Karol Okrasa (jako juror prowadzący).

W konkursie będzie uczestniczyło 12 drużyn.
W konkurencji sprawnościowej każda ekipa otrzymuje jedną sztukę polędwicy wołowej i jedną sztukę rostbefu wołowego z kością i tłuszczem oraz błonami i przerostem (ocenie podlega jakość luzowania –jak najmniej pozostawionego mięsa na błonach i na kości w jak najkrótszym czasie – kto szybszy i dokładniejszy ten wygrywa).
Natomiast w konkurencji głównej – przystawka ciepła (8 talerzy) i danie główne (8 talerzy) – produkt obowiązkowy użyty przez ekipy w dowolnej konfiguracji w przystawce i daniu głównym: wyluzowana polędwica wołowa i rostbef z konkurencji sprawnościowej+ 1 kg mięsa wołowego zmielonego z łopatki użyty tylko w jednym dowolnym daniu (mięso zmielone przez szefa kuchni Haston City Hotel lub na wyraźną prośbę przekazaną podczas odprawy o zmieleniu przez uczestnika w trakcie konkursu – regulaminowym czasie konkursowym).
Każda ekipa obowiązkowo poza mięsem musi użyć:
piwo (z linii Kompani Piwowarskiej) w daniu głównym
dowolny przynajmniej jeden produkt z linii CHEF użyty w przystawce i daniu głównym (redukcje – czerwone wino, białe wino, czarny czosnek i cytryna, fondy w płynie – demi glace, cielęcy, drobiowy i ze skorupiaków, fondy w paście – cielęcy ciemny, drobiowy, rybny i jagnięcy, koncentraty – mięsny i ze skorupiaków).
Produkty z linii CHEF, z linii Kompani Piwowarskiej - zapewnia Organizator.
Wszystkie wymienione składniki przystawki oraz dania głównego muszą obowiązkowo zostać wkomponowane w potrawę, nie mogą występować jako element dekoracyjny.
Nagrodą za zajęcie I miejsca jest 7000 zł brutto plus nagrody rzeczowe, za zajęcie II miejsca 5000 zł brutto plus nagrody rzeczowe i za zajęcie III miejsca 3000 zł brutto plus nagrody rzeczowe.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o przesłanie zgłoszenia konkursowego na formularzu zgłoszeniowym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 14 października.
Informacje dodatkowe: Haston City Hotel, tel. +48 071 32 09 720 / 721, mob. 506 006 117 lub 512 71 90 63;
REGULAMIN KONKURSU i FORMULARZ ZGŁOSZENIA 

Najpopularniejsze