Ostatnie dni, w których odbyliśmy wiele rozmów z właścicielami firm, inwestorami, funduszami, przedstawicielami sieci hotelowych, dzierżawcami, dostawcami, itp. pokazały, że jak dotąd nie widać żadnej paniki na rynku – mówi Andrzej Szymczyk, Associate Director Hospitality Department w Walter Herz. Być może jest to kwestia wciąż początkowego etapu nakazu zamknięcia niektórych obiektów, a może dobrych kompetencji, którymi wykazują się nasi partnerzy. Widać natomiast duże zaniepokojenie związane z nieznaną dotąd sytuacją, która przyniesie skutki niewiadomej skali. W której każdy dzień, a czasem nawet godzina przynosi nowe wiadomości, jak i rozwiązania.

Prace budowlane związane z przebudową dawnego biurowca Projprzem Makrum na obiekt sieci Focus Hotels, wchodzą w coraz bardziej zaawansowaną fazę. Częściowo zamontowano już szklaną elewację, a prace wewnątrz budynku przyspieszyły. Inżynierem kontraktu w tej inwestycji jest firma CDI Konsultanci Budowlani, a autorem projektu przebudowy studio Architektonika z Bydgoszczy. Finalizację inwestycji zaplanowano na koniec 2020 roku.

Na czerwiec planowane jest otwarcie pierwszego w Polsce hotelu i restauracji marki Nobu. Marki słynącej z najwyższej jakości, działającej na pięciu kontynentach, założonej przez szefa kuchni, Nobu Matsuhisę, aktora, Roberta De Niro oraz producenta filmowego, Meira Tepera.

Najpopularniejsze