38 ton żywności przekazało Selgros Cash&Carry na tegoroczną Wigilię Caritas. To już trzeci rok, kiedy firma zaangażowała się w organizację wyjątkowego wydarzenia na tak dużą skalę, dzięki czemu może mieć ono charakter ogólnopolski.  W tym roku, podczas wigilijnych spotkań w 28 miastach w całej Polsce, przy wspólnym stole Caritas spotkało się ponad 10 tysięcy samotnych i potrzebujących.

 

- Z Caritas w Poznaniu współpracujemy od ponad dekady, samej Wigilii partnerujemy od siedmiu. Obserwując, jak wiele jest osób, które potrzebują pomocy nie tylko materialnej, ale także obecności, poczucia wspólnoty, podjęliśmy decyzję, żeby zaangażować się w Wigilię na większą skalę i rozszerzyć ją na całą Polskę. Cieszymy się, że dzięki połączeniu sił z Caritas, aż 10 tysięcy osób w całej Polsce może cieszyć się prawdziwą Wigilią, przy tradycyjnym, wspólnym stole, spędzaną w towarzystwie życzliwych ludzi – mówi Cezary Furmanowicz, Dyrektor Marketingu Selgros Cash&Carry i Transgourmet.

Tegoroczna Wigilia Caritas, podobnie jak te w ubiegłorocznych latach, odbyła się 24 grudnia w 28 miastach Polski, m.in. Częstochowie, Krakowie, Poznaniu, Gliwicach, Białymstoku i Kielcach. Na spotkania zaproszone zostały osoby ubogie, bezdomne, samotne i znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

W ramach partnerstwa firma Selgros Cash&Carry na potrzeby wigilii bezpłatnie przekazała produkty niezbędne do ich przygotowania i podania. Łącznie do oddziałów Caritas z poszczególnych diecezji i archidiecezji w całej Polsce, trafiło 38 ton żywności, w tym ponad 3 tony patroszonego karpia, ponad 1,5 tony śledzia, tyle samo kapusty kiszonej,  3,5 tys. litrów koncentratu barszczu oraz 22,5 tys. litrów napojów. Ponadto, firma przekazała również produkty, dzięki którym spotkania mogły mieć świąteczną atmosferę, w tym prawie 5 km obrusu, a także elementy zastawy oraz okolicznościowe torby na prezenty. Wszystkie produkty dostarczane zostały z hal handlowych zlokalizowanych w miastach lub w pobliżu miejscowości w których odbywały się Wigilie Caritas.

_AN_5353
_AN_5353
_AN_5676
_AN_5676
wigilia_1
wigilia_1
 

Najpopularniejsze