W sobotę właścicielki poznańskiej restauracji Parma i Rukola zapowiedziały, że nie będą w swoim lokalu obsługiwać dzieci poniżej 6. roku życia, po tym, jak odwiedziła ich kolejna rodzina z małymi dziećmi – plamy, brud i jedzenie na ziemi.


Poznańska restauracja zamieściła na swoim profilu na Facebooku zdjęcia z ostatniej wizyty rodziny z dziećmi w ich lokalu. Obok poinformowali o tym, że rozmowy o decyzji, którą właśnie podjęli, trwały długo, gdyż sami mają dzieci, a znajomi przychodzą do nich całymi rodzinami. Mają jednak też klientów, którzy chcą u nich się zrelaksować i „naładować baterie na ciężkie dni w pracy”. Zdaniem właścicieli restauracji nie każde dziecko czy rodzina jest taka sama, jednak nie chcą robić selekcji i wprowadzają ogólny zakaz dla dzieci poniżej 6. roku życia.
Według prawników taka decyzja jest jak najbardziej zgodna z prawem,
Poznańska restauracja nie jest jednak pierwszą, która postanowiła podjąć taką decyzję. Restauracja Casa Mia w Zakopanem już w zeszłym roku wywiesiła na drzwiach kartkę z informacją, że dzieci poniżej szóstego roku życia nie mają wstępu. Ich właścicielka również spotkała się ze skrajnymi reakcjami na ten pomysł, jednak uważa, że była to dobra decyzja.
Z kolei restauracja Atelier Amaro, która szczyci się prestiżową gwiazdą Michelina, już na swojej stronie informuje, że „nie akceptują rezerwacji z dziećmi poniżej 14-go roku życia”.

fot. fb Parma i Rukola caffe &ristorante Poznań

Najpopularniejsze