Kuba Winkowski, szef kuchni The Feathered Nest Inn, położonej w hrabstwie Oxfordshire, niedaleko Londynu, został kolejny raz doceniony w Wielkiej Brytanii.


W ubiegłym roku komisja sędziowska National Chef of the Year zdecydowała, że to właśnie jemu będzie przysługiwał ten tytuł w 2019. Tym razem, Polak został wyróżniony podczas prestiżowego konkursu British Charcuterie Live Awards 2019, czyli plebiscytu nagradzającego najlepsze wędliny w Wielkiej Brytanii.
Kuba, który na co dzień samodzielnie wędzi mięsa, których używa w swojej kuchni, przemycając polskie akcenty na brytyjskie talerze, zdobył łącznie trzy nagrody - dwa srebra i brąz. Pierwsze srebro otrzymał za schab ze świni rasy Tamworth, wolno dojrzewający w czerwonym winie i czarnym pieprzu, drugie za długo dojrzewającą szynkę ze świni rasy Mangalitza. Co ważne, produkt ten uzyskał również miano najlepszego wyrobu w swojej klasie. Brąz otrzymał za wędzoną Polędwicę Sopocką ze świni rasy Tamworth. To niezwykłe wyróżnienie, bowiem w tej kategorii zaprezentowanych zostało aż 500 produktów tego typu.
Choć Kuba Winkowski od 15 lat mieszka w Anglii, w ostatnich miesiącach coraz częściej można spotkać go także w Polsce. Szef kuchni The Feathered Nest Inn jest zapraszany do gościnnych występów w programach kulinarnych, w których dzieli się z widzami swoimi przepisami, jak również zasiada w jury konkursów. Już wkrótce, a dokładniej 17 sierpnia, Kuba Winkowski pojawi się także w Sopocie, gdzie w ramach Festiwalu “Literacki Sopot” poprowadzi jedno z wydarzeń towarzyszących, czyli warsztaty kulinarne inspirowane kuchnią Jane Austen.

Najpopularniejsze