Zakończyła się majówka, a wraz z nią kolejna edycja akcji "Poznań za pół ceny", która odbyła się w weekend 4-5 maja.

 

Poznań już od dwunastu lat proponuje swoje atrakcje ze specjalną zniżką 50%. W ofercie są noclegi, restauracje, muzea i oferta kulturalna, a także atrakcje związane z rekreacją oraz aktywnym wypoczynkiem i program turystyczny.  - W tym roku można było skorzystać z ponad 140 ofert, a wyróżnikiem były nowości w każdej z kategorii, które świadczą o rozwoju poznańskiej turystyki - cieszy się Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT.

W ciągu dwóch tygodni poprzedzających wydarzenie stronę internetową akcji odwiedziło około 50 tys. osób. Najczęściej poszukiwane informacje dotyczyły gastronomii (ponad 36 tys. sesji), rekreacji i czasu wolnego (ponad 25 tys. sesji) oraz oferty kulturalnej (blisko 16 tys. sesji). Na podstawie badań wcześniejszych edycji można szacować, że w Poznaniu za pół ceny" wzięło udział ok. 35 tys. osób, które skorzystały z ok. 75 tys. usług.

Poznań za pół ceny" okazał się także zaproszeniem, by wybrać się w okolice Poznania - do Obornik, Murowanej Gośliny, Czerwonaka, Swarzędza, Czerwonaka, Kórnika, Śremu, Mosiny, Puszczykowa, Stęszewa, Dopiewa lub Tarnowa Podgórnego.

- W tym roku ponad 20 atrakcji znajdowało się w okolicach Poznania. W ubiegłym roku było ich tylko osiem. Oznacza to, że nasz potencjał turystyczny się rozwija, a także ma wymiar metropolitalny, który przekracza granice Poznania. Warto o tym pamiętać, szczególnie że turyści nie zwracają uwagi na granice administracyjne - mówi Wojciech Mania, koordynator "Poznania za pół ceny" z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Program turystyczny tegorocznej edycji akcji oferował atrakcje nietypowe, za to bezpłatne lub w obniżonych cenach. Nie zabrakło debiutantów zarówno w branży hotelowej jak i gastronomicznej. Mocną stroną Poznania jest także turystyka kulturowa - osoby biorące udział w akcji mogły wybrać się na spacery pod tytułem "Dawna Kolegiata i jej następcy" i "Poznań w historii i legendzie". Na chętnych czekały także rejsy po Warcie, Stadion Poznań, a także jeden z XIX-wiecznych fortów, co było zwiastunem Dni Twierdzy Poznań (24-25.08.2019), czyli kolejnego wydarzenia koordynowanego przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.

źródło: Tur-info.pl

 

 

Najpopularniejsze