W wyróżnianej przez przewodnik Michelin warszawskiej restauracji Signature, w menu pojawiło się nowe danie. W ramach projektu Signature Gwiazd, każdy może spróbować dań swoich idoli. Najnowsze smaki do menu dodała Anita Lipnicka wraz z mężem Markiem Grayem.

 

Signature Gwiazd to autorski koncept restauracji nawiązujący do jej nazwy. Signature to z języka angielskiego „podpis” – w nawiązaniu do tego powstał pomysł na sygnowane dla restauracji dań pochodzących spod wspólnej ręki Szefa Kuchni Wojtka Kiliana oraz zaprzyjaźnionych gwiazd. Dania te dostępne są wśród propozycji a’ la carte i są sygnowane podpisem autorów. Do tej pory do menu wprowadzono smaki Małgosi Sochy, Anity Sokołowskiej i Borysa Szyca.

Pod koniec marca do restauracyjnego menu dołączyło kolejne danie tym razem przygotowane przez Anitę Lipnicką i jej męża Marka Graya. Wariacja grillowanej ośmiornicy jest inspirowana ślubem Anity Lipnickiej i Marka Graya na jednej z greckich plaż. „ (…) to było nasze danie ślubne” mówi Anita Lipnicka

Ośmiorniczka jest podgotowywana a następnie grillowana. Podana jest z ziemniakami smażonymi i aromatyzowanymi świeżymi ziołami oraz czosnkiem, salsą chimichurri i awokado. Chimichurri nadaje charakteru ziemniaków, natomiast salsa z avocado łagodzi swoją kremową konsystencją całość, limonka zaś daje rześkość dymnej, grillowanej ośmiornicy. To od początku do końca była ich inicjatywa. Dobierali smaki, ja tylko delikatnie podpowiadałem, a decydowali sami o tym jakie to będą nuty - mówi szef kuchni Wojtek Kilian

Małgosia Socha i Anta Sokołowska wprowadziły do menu ryby, Borys Szyc sztukę mięsa i makaron a Anita i Mark ośmiornicę. Staramy się aby nasze gwiazdorskie menu było smakowo bardzo różnorodne tak aby każdy znalazł w nim coś dla siebie, nie zapominajmy też o naszym stałym menu - mówi Marcin Mazur dyrektor spółki zarządzającej restauracją.

Najpopularniejsze