Najlepszy w zawodzie cukiernik i piekarz

Newsy

Najlepszy w zawodzie cukiernik i piekarz

18 stycznia 2010

12 stycznia br. już po raz drugi ZSZ Nr 2 we Wrześni przy współudziale PSS „Społem” i „Cukierni-Kuczora” zorganizował etap wojewódzki XV Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz.
Na początku zawodnicy rozwiązywali godzinny test. Następnie cukiernicy przejechali do „Cukierni-Kuczora”, a piekarze do piekarni PSS „Społem”, gdzie przez 5 godzin powstawały prace inspirowane „Panem Tadeuszem” Adama Mickiewicza. Zgodnie z tegorocznym tematem przewodnim cukiernicy mieli do wykonania tort, ciastka bankietowe, figurki marcepanowe i napis okolicznościowy z czekolady, natomiast piekarze – eksponat artystyczny, chleb zwykły, bułki poznańskie, chałki, rogale oraz plecionki. W pracach komisji uczestniczyli m.in. Paweł Mieszała, Mistrz Polski Cukierników (1999 r.) oraz Mistrz Świata Młodych Cukierników (2002 r.) – Michał Doroszkiewicz. Członkowie komisji turniejowej – Krystyna Plucińska i Przemysław Kuczora podkreślili wysoki poziom konkursu. Laureatem w kategorii cukierników został Patryk Ziętek (ZSZ Nr 2 we Wrześni), za nim uplasowała się Amanda Ciesielska (ZSZ w Gostyniu), a na trzecim miejscu – Paweł Moszyk (ZSP Nr 3 w Gnieźnie). Wśród piekarzy najlepszym okazał się Tomasz Simiński (ZSZ Nr 2 we Wrześni), drugie miejsce zajął Andrzej Ziemniak (ZSZ Nr 2 we Wrześni), a trzecie – Mariusz Ciesielczyk (ZSZ Nr 2 we Wrześni). Po turnieju została zorganizowana wystawa prac, podczas której goście nie tylko wymieniali się spostrzeżeniami, ale i degustowali prezentowane wyroby. Dyrekcja ZSZ Nr 2 w ramach promocji miasta zorganizowała dla uczestników wycieczkę do Muzeum Dzieci Wrzesińskich.