Artykuly | Poradnik Restauratora

Opiniotwórczy branżowy miesięcznik ogólnopolski dla właścicieli i szefów kuchni lokali gastronomicznych –  nieprzerwanie 20 rok na rynku

Polska w finale Bocuse d’Or w Turynie

16 marca 2018

Informujemy, iż Polska reprezentowana przez Dawida Szkudlarka zakwalifikowała się do europejskich finałów Bocuse d’Or w Turynie.

przeczytaj całość

Konkursy kulinarne podczas Mazury HoReCa – ostatnie dwa tygodnie zgłoszeń

16 marca 2018

Trzecia edycja targów Mazury HoReCa to także trzecia edycja prestiżowych konkursów kulinarnych dla profesjonalistów i uczniów szkół gastronomicznych. Jeszcze tylko do 30 marca trwają zgłoszenia uczestników.

przeczytaj całość

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych – zmiany z RODO

16 marca 2018

Nowe rozporządzenie o ochronie danych osobowych wywołuje u przedsiębiorców wiele obaw. RODO zacznie obowiązywać już niebawem, bo od 25 maja. Trzeba się do tego dobrze przygotować, aby nic nie mogło nas zaskoczyć.

przeczytaj całość

Las łąka i świat: skąd jest nasze jedzenie? - warsztaty

15 marca 2018

23 marca w hotelu Ikar w Bydgoszczy odbędą się warsztaty kuchni dawnej czyli Las, łąka i świat: skąd jest nasze jedzenie? – Przedsięwzięcie jest skierowane przede wszystkim do uczniów i nauczycieli szkół gastronomicznych. Pokażemy jak znajdować dawne receptury, jak je czytać i przede wszystkim realizować – mówi Tomasz Welter, Hotel Ikar w Bydgoszczy.

przeczytaj całość

Kulinarny Talent 2018 już 22 marca

15 marca 2018

Już niebawem 20. jubileuszowa edycja autorskiego konkursu Roberta Sowy Kulinarny Talent 2018. Zmagania konkursowe odbędą się podczas targów EuroGastro w dniu 22 marca o godz. 11 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Poradnik Restauratora jest patronem medialnym tego wydarzenia.

przeczytaj całość

Food Show 2018 za nami

15 marca 2018

Ponad 100 prelegentów, blisko 3 000 przedstawicieli branży i 10 000 gości dnia otwartego – w Katowicach zakończyła się 2. edycja Food Show. W menu imprezy znalazły się trzy dni wystaw, degustacji, pokazów gotowania, warsztatów kulinarnych, debat branży spożywczej i gastronomicznej, spotkań biznesu spożywczego i branży HoReCa oraz pasjonatów gotowania i dobrego jedzenia. Podczas Megawieczoru Kulinarnego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym swoje popisowe dania zaserwowali najlepsi szefowie kuchni w regionie.

przeczytaj całość

Wielkanocne inspiracje w Akademii Smaku Sokołów

15 marca 2018

Kulinarnym przygotowaniom do świąt poświęcone były kolejne warsztaty dla blogerów. Wspólnie z szefem kuchni Sokołów Dominikiem Moskalenko, przygotowali oni przystawki i dania główne, które nadadzą wielkanocnemu menu wyjątkowy charakter.

przeczytaj całość

Słony Spichlerz – Restaurant Market na wyspie Spichrzów

14 marca 2018

Już za parę miesięcy na gdańskiej Wyspie Spichrzów powstanie nowy koncept restauracyjny Słony Spichlerz – Restaurant Market, który jako pierwszy w Trójmieście połączy pod jednym dachem kilkunastu lokalnych i ponadlokalnych restauratorów.

przeczytaj całość

Bartosz Peter będzie bronił tytułu „Najlepszego z najlepszych”

14 marca 2018

Bartosz Peter, zwycięzca ubiegłorocznej edycji Kulinarnego Pucharu Polski ponownie stanie do walki o laur dla najlepszego kucharza w konkursie Kulinarny Puchar Polski.

przeczytaj całość

Teo Vafidis: Gotować trzeba z sercem

14 marca 2018

Rozmowa z Teo Vafidisem, mistrzem kulinarnym greckiego pochodzenia, pomysłodawcą i organizatorem konkursu kulinarnego Festiwal Kuchni Greckiej oraz podróżnikiem.

przeczytaj całość

Strony

Wydawca

ZDKP

Nasze tytuły

Partnerzy

Wydawca

Biuro Promocji i Reklamy "Generalczyk" sp.j.

ul. Szczęsna 10
60-587 Poznań
tel./fax (61) 852 08 94
email: redakcja@poradnikhandlowca.com.pl

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu

Michał Bobrowski

tel. (61) 850 19 33
michalb@poradnikhandlowca.com.pl

Specjalista ds. Sprzedaży i Marketingu

Nikodem Pankowiak

tel. (61) 851 37 08
nikodemp@poradnikrestauratora.com.pl