Colors: Purple Color

Sfinks Polska - spółka zarządzająca sieciami Sphinx, Chłopskie Jadło, Piwiarnia Warki, Fabryka Pizzy i WOOK - dokonała aktualizacji strategii rozwoju na lata 2017-2022. Zamierza w tym okresie nie tylko zarządzać siecią liczącą co najmniej 400 lokali, ale także nawiązać współpracę z nie mniej niż 1000 punktów gastronomicznych w programie afiliacyjnym. Według nowych założeń strategii, Sfinks zamierza obok dokonywania akwizycji zapewniających przejęcie pakietów kontrolnych, realizować inwestycje w pakiety mniejszościowe w przypadku konceptów o dużym potencjale wzrostu i z kompetentną kadrą zarządczą. Planuje też przeniesienie do spółek zależnych marek Sphinx, Chłopskie Jadło i Piwiarnia.

Weź udział we wspólnym konkursie Made For Restaurant i The Best Chef i wyjedź na galę rozdania nagród The Best Chef Awards w stolicy Katalonii! – to zaproszenie do konkursu ogłoszonego właśnie przez organizatorów konferencji Made For Restaurant, która już 24 czerwca planowana jest we Wrocławiu. Konkurs organizowany jest w partnerskiej współpracy pomiędzy The Best Chef i FOR Solutions.

3 czerwca świętując trzecie urodziny kawiarni, bariści Columbus Coffee Kalisz zmierzyli się z ogromnym wyzwaniem. Postanowili udowodnić, że są najlepsi w swoim fachu i pobiją rekord zaparzenia co najmniej 2000 szt. espresso w ciągu ośmiu godzin, przez jedną osobę. Od samego rana bariści zapraszali i częstowali mieszkańców najstarszego miasta w Polsce pysznym esspresso, bijąc jednocześnie rekord Guinnessa! Barista-Rekordzista Michał Kibler przygotował aż 2188 kaw.

W czerwcu w kilku największych miastach wegetariańskie i wegańskie dania oraz słodkości serwować będą bary, puby, restauracje, kawiarnie i cukiernie. Odbędzie się wtedy Vegan Week Polska – nowe, bardziej „zielone”, święto polskiej gastronomii.

Targi HORECA®/GASTROFOOD/ENOEXPO® są prestiżową i jedną z najważniejszych imprez dla branż gastronomicznej, hotelarskiej i winiarskiej w Polsce. W tym roku Kraków jest pierwszą Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej.

30 sierpnia w restauracji Concordia Taste w Poznaniu zobaczymy znane szefowe kuchni: Malikę Szyc-Juchnowicz,  Marię Przybyszewską, Justynę Słupską-Kartaczowską, Katarzynę Daniłowicz, Kasię Górczyk-Bąk i Ewelinę Gracz.

Do 11 września potrwa 7. edycja Fine Dining Week, która odbędzie się w jedenastu miastach, w tym premierowo w Szczecinie.

Kalendarium

Najpopularniejsze