Colors: Purple Color

Mieszkańcy Trójmiasta i turyści ponownie, po 8 tygodniach zamknięcia, będą mogli korzystać z tarasu widokowego Olivii Star (130 m nad ziemią), w której czekać na nich będzie karta dań z pieca i desery dostępne w dwóch punktach gastronomicznych na 32 piętrze. Natomiast w czwartek, 4 czerwca, restauracja fine dining Arco by Paco Pérez ponownie powita gości.

Do grona Pogromców Marnowania z Too Good To Go dołączyła sieć kawiarni Costa Coffee. Paczki-niespodzianki z niesprzedaną danego dnia żywnością dostępne są już w aplikacji w 10 lokalach na terenie Warszawy, niedługo dołączą kolejne.

Na Mazurach pojawili się turyści. W najbliższy długi czerwcowy weekend wolne są już tylko pojedyncze pokoje, Znalezienie wolnych miejsc na lipiec i sierpień także jest niełatwe.

Od 30 maja klienci restauracji i barów, gdy zajmą miejsce przy stole nie muszą zakrywać ust i nosa . W punktach gastronomicznych nadal musi być zachowana odpowiednia odległość między stolikami. Klienci zanim usiądą do stolika, muszą mieć założone maseczki. Obowiązują również nadal wszystkie wytyczne sanitarne, m.in. dezynfekcja rąk i stolików.

Zniesione zostały limity osób w branży gastronomicznej i handlowej. Do tej pory w sklepie, restauracji, na targu, w punkcie usługowym i na poczcie na jedną osobę musiała przypadać określona powierzchnia lub liczba okienek. Od soboty ta zasada przestała obowiązywać.

Przedstawiciele branży hotelowej z Zachodniopomorskiego apelowali w sobotę w Świnoujściu o informacje, kiedy rząd planuje otworzyć granice. Jak tłumaczyli, ich klienci to głównie turyści niemieccy, a na przygotowanie się do większej liczby gości potrzebują co najmniej 10 dni.

Najpopularniejsze